Dmytro Krepak nowym prezesem zarządu Kredobanku

Bankowość / Finanse i gospodarka / Kadry

Dmytro Krepak został powołany, z dniem 2 lipca 2012 roku, przez Radę Nadzorczą Kredobanku na nowego prezesa Zarządu. Do czasu uzyskania zgody Narodowego Banku Ukrainy będzie pełniącym obowiązki prezesa.

Nowy szef Kredobanku od wielu lat związany jest z rynkiem finansowym. Ostatnio pracował na stanowisku wiceprezesa Pierwszego Ukraińskiego Banku Międzynarodowego. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Raiffaisen Bank Aval, Onexim Bank i Banku Menatep. Jest absolwentem Moskiewskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych oraz MBA The Wharton School Uniwersytetu Pensylwanii.

Krepak zastąpi na tym stanowisku Marcina Kuksinowicza, pierwszego wiceprezesa Banku pełniącego dotychczas obowiązki prezesa Zarządu spółki.

Kredobank jest bankiem komercyjnym, świadczącym usługi bankowe zarówno dla klientów indywidualnych jak i korporacyjnych. Na dzień 31 marca 2012 roku sieć dystrybucji Kredobank obejmowała 1 oddział oraz 130 filie w 22 z 24 obwodów na Ukrainie i w Autonomicznej Republice Krymu. Podstawowe usługi Kredobank obejmują przyjmowanie depozytów, udzielanie kredytów, obsługę rachunków bankowych, transakcje walutowe i usługi maklerskie w odniesieniu do papierów wartościowych. Jego strategicznym partnerem jest PKO Bank Polski, którego udział w kapitale zakładowym wynosi ponad 99,56 proc.

Aneta Styrnik-Chaber
Zespół Prasowy
PKO Banku Polskiego