Konferencja ECB wstrząsnęła EURUSD

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) w dalszym ciągu kontynuuje spadek i po niewielkiej korekcie osiągnęło wartość na poziomie 1.3163. Wspólna waluta znajduje się pod presją dzisiejszego wystąpienia Mario Draghiego, prezesa ECB, na temat stóp procentowych, które powinny pozostać bez zmian.

Mocny dolar amerykański (USD) kontynuuje swój wzrost w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając wartość na poziomie 99.85. Jen może w dalszym ciągu spadać, jeśli podczas dzisiejszej konferencji Bank Japonii przekona inwestorów do obniżki jena i podkręcenia inflacji.

Akcje

US 500 (SPI) wzrasta dotykając wartości na poziomie 1655, po tym jak obawy dotyczące syryjskiego konfliktu nieco się uspokoiły. Rynki są jednak ostrożne i wyczulone na wszelkie zmiany postawy Ameryki.

Towary

WTI Crude (OIL) spadła do wartości 106.75 by powrócić do poziomu 107.35 dolarów za baryłkę. Ropa znajduje się pod presją wydarzeń w Syrii, dlatego jej wartość często się zmienia, a inwestorzy biorą pod uwagę różne scenariusze.

Para dnia

Złoto (XAU) spadło do wartości 1382 dolarów za uncję. Szlachetny metal może wzrosnąć, jeśli dzisiejsze dane odnośnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA okażą się gorsze niż oczekiwano. Jak długo będzie utrzymywać się bezrobocie, tak długo FED może zwlekać z decyzją ograniczenia.

Opcje FX

Patrząc na słabe euro, inwestorzy powinni wybierać opcje “PUTs” na parze EURUSD, aby zminimalizować koszty. To ogranicza potencjał wzrostowy, ale zachowuje premie.
Ewentualnie, traderzy mogą chronić swoje krótkie pozycje spot na złocie wybierając opcje kupna “CALLs”. W ten sposób nawet jeśli kurs będzie spadał, to starty inwestorów są ograniczone do zysków z opcji.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.