100 mln euro od EBOiR dla BZ WBK na kredyty dla MSP

Bankowość

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju obejmie obligacje podporządkowane Banku Zachodniego WBK o wartości 100 milionów euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na akcję kredytową dla małych i średnich firm.

„Bank Zachodni WBK jest bardzo zadowolony ze wsparcia EBOiR-u w postaci kapitału kategorii II, pozwalającego na dalszy rozwój działalności w sektorze MSP. Naszym celem jest rozwój biznesu w tym szczególnym segmencie rynku w ciągu następnych kilku lat, a wsparcie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju ułatwi nam osiągnięcie tego celu” – stwierdził Paul Barry, członek zarządu BZ WBK nadzorujący Pion Finansowy.

Jak stwierdza bank w komunikacie: „Wpływy z emisji obligacji będą stanowić wsparcie w realizacji strategii Banku Zachodniego WBK mającej na celu zachowanie pozycji lidera w finansowaniu MSP i pozwolą bankowi na stałe zwiększanie akcji kredytowej przy jednoczesnym zachowaniu silnej bazy kapitałowej.
Od początku swojej działalności w Polsce, EBOiR przyznał ponad 4,3 mld euro kredytów na ponad 270 projektów w różnych sektorach gospodarki.

Udostępnij artykuł: