12 klasycznych opowieści ze świata biznesu

Polecamy

Prowadzi czytelnika od Wall Street do Main Street, John Brooks, wieloletni współpracownik New Yorkera, budząc do życia dwanaście klasycznych opowieści ze świata finansów i życia korporacyjnej Ameryki.

Co wspólnego ma kosztująca Forda 350 milionów dolarów katastrofa finansowa znana jako Edsel, niewiarygodnie szybki rozwój Xeroxa, i skandale w General Electric i Texas Gulf Sulphur? Każda z tych historii jest przykładem tego, jak chwila sławy i rozgłosu definiuje znaną firmę. Te naprawdę godne uwagi, fascynujące opowieści są do dziś aktualne i pozwalają zrozumieć zawiłości również współczesnego życia korporacyjnego.

Opowieści o Wall Street są dramatyczne, odkrywają machinacje i ulotną naturę świata finansów, a proza w reportażach Johna Brooksa jest żywa, wnikliwa i osobista. Niezależnie od tego, czy Brooks opowiada o zdumiewającym krachu z roku 1962, upadku znanej firmy maklerskiej czy śmiałych próbach amerykańskich bankierów, organizujących akcję ratowania brytyjskiego funta, współczesny czytelnik ma poczucie, że historia się powtarza, że to wszystko dzieje się dziś. „Przygody przedsiębiorców”  to czysty diament –  dziennikarstwo finansowe najwyższych lotów.

Źródło: StudioEMKA

Udostępnij artykuł: