120 aut od PKO Leasing dla służby zdrowia powstrzymującej Covid-19

Z rynku

PKO Leasing i Masterlease przekażą 120 aut osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz szpitali jednoimiennych.

PKO Leasing
Źródło: PKO Leasing

PKO Leasing i Masterlease przekażą 120 aut osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz szpitali jednoimiennych.

#PKOLeasing: Auta będą wykorzystywane w codziennej pracy przez służby medyczne, laboratoria i pracowników inspektoratu #Koronawirus @PKOBP

Grupa PKO Banku Polskiego od początku aktywnie włącza się w działania wspierające osoby bezpośrednio zaangażowane w walkę z wirusem SARS-CoV-2.

PKO Leasing i Masterlease przekażą 100 samochodów osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Kolejne 20 aut trafi do szpitali jednoimiennych.

Samochody są autami poleasingowymi i mają od 2 do 4 lat. Auta będą wykorzystywane w codziennej pracy przez służby medyczne, laboratoria i pracowników inspektoratu.

Z kolei PKO Bank Polski przekazał już 5 mln zł dla 9 szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, a także 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów, które laboratorium Warsaw Genomics  wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

Ponadto przeznaczył 2,2 mln zł na zakup 80 tys. maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych.  

Klienci PKO Leasing dotknięci skutkami pandemii mogą korzystać ze specjalnego rozwiązania.

Każdy klient, który zgłosi się z wnioskiem o zmianę harmonogramu spłat, a dotychczas terminowo regulował zobowiązania wobec spółki, uzyska możliwość odroczenia nawet na 6 miesięcy spłaty raty kapitałowej zawartej w standardowej umowie leasingu lub pożyczki.

Z tego tytułu nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty, a wysokość marży nie zostanie podniesiona.

Wnioski o zmianę harmonogramu można składać online przez Portal Klienta

Źródło: PKO Leasing
Udostępnij artykuł: