14 gmin nominowanych do Godła „Teraz Polska”

Samorząd

To już VI edycja Konkursu "Teraz Polska" dla gmin. Tym razem nominowane zostały 3 gminy wiejskie, 7 gmin miejskich i 4 gminy wiejsko-miejskie.

To już VI edycja Konkursu "Teraz Polska" dla gmin. Tym razem nominowane zostały 3 gminy wiejskie, 7 gmin miejskich i 4 gminy wiejsko-miejskie.

Nominacje ogłoszone zostały 8 maja w 2012 roku w hali Torwaru w Warszawie. W dniu ogłoszenia nominacji w hali Torwaru miała miejsce wystawa nominowanych do Godła w tegorocznej edycji Konkursu. Była to okazja do zaprezentowania się przed 33 osobową Kapitułą Godła "Teraz Polska", w której skład wchodzą autorytety życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego. Po zapoznaniu się z nominacjami Kapituła, na podstawie m.in. ocen wydanych przez niezależne Komisje Ekspertów, wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu.

Wśród nominowanych gmin znalazły się:

 • Gminy wiejskie:
  1. Stare Miasto,
  2. Stepnica,
  3. Świdnica
 • Gminy miejskie:
  1. Białystok,
  2. Józefów,
  3. Kraków,
  4. Kutno,
  5. Nowy Dwór Mazowiecki
  6. Polanica-Zdrój
  7. Pruszków
 • Gminy wiejsko-miejskie:
  1. Aleksandrów Łódzki
  2. Kórnik
  3. Siechnice
  4. Trzebnica

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek Godła "Teraz Polska" odbędzie się 11 czerwca 2012r. w Teatrze Wielkim, gdzie nagrodzeni odbiorą statuetki z rąk przewodniczącego Kapituły Konkursu prof. Michała Kleibera oraz Prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztofa Przybyła.

Źródło: www.terazpolska.pl

Udostępnij artykuł: