145 lat Banku Spółdzielczego w Limanowej

Bankowość spółdzielcza / Komentarze ekspertów

Adam Dudek, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej o obchodach jubileuszu 145- lecia Banku.

Adam Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej.
Adam Dudek, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej. Fot. BS Limanowa

Adam Dudek, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Limanowej o obchodach jubileuszu 145- lecia Banku.

W działaniach marketingowych bardzo często instytucje zyskują na tym, że pokazują swoją historię.

To utwierdza klienta w przekonaniu, że warto z tą instytucją współpracować, bo skoro potrafiła się dostosować zmieniających się ustrojów, prawa, gospodarki, to potrafi nadążać za zmianami i jest godna zaufania.

Zresztą jak mówią mądrzy ludzie, żeby wybrać przyszłość, trzeba znać przeszłość. Dlatego chcemy, by nasze jubileusze był okazją do utrwalania naszej historii.

Z okazji 130-lecia, 135—lecia i 140-lecia ukazały się wydawnictwa okolicznościowe, które przybliżały lokalnej społeczności historię banku i jego dzieje współczesne. Również jubileusz 145—lecia chcielibyśmy zaakcentować w środowisku lokalnym.

Z tej okazji planujemy okolicznościowe imprezy, wydawnictwa, żeby pokazać, że w każdych warunkach gospodarczych możemy funkcjonować i się rozwijać

Długoletnia działalność naszego Banku związana była z bardzo różnymi zdarzeniami historycznymi i trudnymi momentami. Nie ominęły nas dwie wojny światowe, kryzysy gospodarcze o zasięgu międzynarodowym, embarga gospodarcze, pandemia czy teraz obecnie działania wojenne Rosji na terenie Ukrainy.

Mam nadzieję, że skoro w poprzednich latach udało się Bankowi wyjść z trudnych sytuacji zwycięsko, to również w bieżącym okresie poradzimy sobie z pojawiającymi się problemami. 

Podsumowując w bieżącym kwartale realizowaliśmy prace związane z zamknięciem rocznym ksiąg rachunkowych Banku za 2021 rok.

Zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy Kampanię Zebrań Grup Członkowskich, na których wybrano 54 delegatów na Zebranie Przedstawicieli Członków.

W dniu 29 marca 2022 r. odbyło się Zebranie Przedstawicieli, na którym dokonało zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdań organów statutowych Banku. Podczas Zebrania podzielono nadwyżkę finansową za 2021 rok, wybrano na czteroletnią kadencję Członków Rady Nadzorczej oraz wytyczono kierunki działania na bieżący okres.

Tekst powstał na podstawie materiałów prasowych Banku Spółdzielczego w Limanowej zawierających wypowiedzi Prezesa Adama Dudka.

Udostępnij artykuł: