15-lecie Forum Technologii Bankowych: Bankowość elektroniczna zrewolucjonizowała świat

BANK 2019/04

Fot. maverick_infanta/stock.adobe.com

Cyfryzacja przyniosła wszystkim klientom lepszy dostęp do bankowości i poszerzenie palety produktów. Wzrosła też konkurencyjność w sektorze, a bankowanie stało się tańsze. Skutkiem są jednak także znikające placówki, zmniejszenie zatrudnienia i trudniejsza sytuacja małych banków.

Dzisiaj banki nie kojarzą się już – tak jak przed laty – z sejfami, kasami, kolejkami, wielkimi hallami wyłożonymi marmurem, do których dostępu z ulicy strzegą ciężkie, masywne i budzące poczucie bezpieczeństwa drzwi. Dziś banki to jedne z najmocniej scyfryzowanych instytucji na świecie, wykorzystujących wszelkie znane możliwości oferowane przez internet i umożliwiające nie tylko zwykłe bankowanie, ale też pozwalające cyfrowo załatwić wiele spraw urzędowych. Można śmiało powiedzieć, że bankowość elektroniczna zmieniła świat. Dotyczy to także, a wręcz szczególnie, polskiego sektora bankowego, który jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Jego rozwiązania technologiczne w zakresie bankowości internetowej, mobilnej i płatności, eksportowane są do innych krajów, co wyróżnia tę branżę na tle innych w naszym kraju.

Wiele korzyści

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: