15-lecie Forum Technologii Bankowych: Chińska rewolucja smartfonowa

BANK 2019/04

Jedna aplikacja, by wszystkimi rządzić, jedna, by wszystkie odnaleźć, jedna, by wszystkie zgromadzić i w smartfonie związać. To WeChat, aplikacja, która ma w sobie funkcje Facebooka, Amazona, Tindera, Apple Paya i mnóstwo innych.

W dawnych czasach demon Sui w zakradał się w Nowy Rok do ludzkich domostw, tam gdzie były śpiące dzieci, trzykrotnie stukał je macką w głowy i rano maleństwa budziły się z gorączką, a kiedy się wyleczyły, nie były już takie jak wcześniej. Dlatego rodzice w noworoczną noc pilnowali latorośli przed złym duchem. Aż pewne małżeństwo wpadło na pomysł: położyło na poduszkach swoich śpiących dzieci kilka monet. Kiedy Sui wszedł do ich sypialni, bilon zaświecił odbitym blaskiem światła księżyca i wystraszony demon dał nogę. Od tego czasu Chińczycy na początku księżycowego Nowego Roku wręczają dzieciom „czerwone koperty” z pieniędzmi, żeby zapewnić im pomyślność i powodzenie przez kolejne 12 miesięcy.

Robili tak przez wieki. Aż do teraz. W tym roku w dniach 4–9 ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: