27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Miliard złotych zebrany

Wydarzenia

W niedzielę zakończył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który dzięki zgromadzonej kwocie: 92 143 798 PLN przeszedł do historii.

W niedzielę zakończył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który dzięki zgromadzonej kwocie: 92 143 798 PLN przeszedł do historii.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki zgromadzonej kwocie: 92 143 798 PLN przeszedł do historii @fundacjawosp #WOSP2019 #WOSP

Po raz pierwszy jeszcze przed zakończeniem Finału, udało się zebrać rekordową sumę 50 milionów złotych.
Na stronie internetowej wspieraj.wosp.org.pl można znaleźć wszystkie metody wsparcia tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Czytaj także: „Wirtualne puszki” od Mastercard dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Atak na prezydenta Gdańska

Radość podsumowań przerwała jednak tragiczna wiadomość o ataku na prezydenta Gdańska — Pawła Adamowicza. Jurek Owsiak odniósł się do tej sytuacji między innymi podczas ostatniej, w dniu Finału, konferencji prasowej. — Wiadomość szokująca, wręcz nieprawdopodobna (…). Pozwoliliśmy sobie na słowo do wszystkich tych, którzy nas oglądają i którzy uczestniczą w tym Finale. Pozwoliliśmy sobie na coś, co już raz kiedyś robiłem z Najpiękniejszego Festiwalu Świata 3 lata temu. Przypominacie sobie zamach, kiedy terrorysta wjechał tirem w spacerujących na promenadzie w Nicei? Zginęli ludzie przez tę spiralę nienawiści. Wtedy zatrzymaliśmy cały Festiwal. Byliśmy jedynymi ludźmi na świecie, którzy na rozkręconym do maksymalnych granic radości Festiwalu, pokazali rzecz niezwykłą: 120 tysięcy ludzi uniosło kartki nad swoimi głowami w kolorze czerwonym, białym i niebieskim i odegraliśmy także hymn Francji. Na ten krótki moment zatrzymaliśmy Festiwal i na krótko dzisiaj zatrzymaliśmy Finał. Życie pisze różne scenariusze i taki napisało dzisiaj. Nie wahamy się, aby zmienić nastrój, aby o tym mówić czy sprzeciwić się temu — zaapelował w czasie konferencji prasowej Jurek Owsiak.Przeczytaj całe oświadczenie Jurka Owsiaka[AKTUALIZACJA]Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu. Po tej tragicznej informacji Jurek Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji WOŚP.Czytaj także: Jurek Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa Fundacji WOŚP >>>

Źródło: WOŚP

Udostępnij artykuł: