2C Partners zamierza nabyć za 1,42 mln zł kolejną kamienicę w Warszawie

Finanse i gospodarka

Rośnie liczba zainteresowanych mieszkaniami w przedwojennych kamienicach. Niepowtarzalny klimat, grube ceglane mury czy wysokie sufity - to cechy które przyciągają kupujących, którzy chcieliby zamieszkać w centrum bądź w jego otoczeniu. Dodatkowo wśród grupy zainteresowanych mieszkaniami w kamienicach, są chcący zarabiać na późniejszym wynajmie lokali.

2C Partners zrewitalizowała szereg kamienic na prawym brzegu Wisły (m.in. ul. Kamionkowska 29 czy ul. Kamionkowska 41). Kolejne projekty są w trakcie realizacji (ul. Kołowa 54, ul. Grochowska 282). Nieruchomość przy ul. Czapelskiej na którą składają się kamienica frontowa, garaże i warsztat, będzie kolejnym punktem na mapie odradzającej się Pragi Południe, dzięki podjętym działaniom 2C Partners.

– Pozyskanie kolejnej nieruchomości na warszawskiej Pradze Południe to potwierdzenie konsekwentnie realizowanej strategii naszej spółki – mówi Łukasz Tylec, Prezes Zarządu 2C Partners S.A. – Planujemy zrewitalizować łączną powierzchnię ponad 600 mkw nieruchomości przy Czapelskiej – dodaje Łukasz Tylec.

Obecnie trwa publiczna oferta 1,3 mln sztuk akcji 2C Partners po cenie 2,20 zł każda. Pozyskane z emisji akcji środki spółka zamierza przeznaczyć na zakup kamienicy przy ul. Mińskiej  14, na dokończenie inwestycji przy ul. Grochowskiej 282 oraz na kapitał obrotowy. – Inwestycja przy ul. Czapelskiej będzie realizowana w następnej kolejności. Kamienica ma duży potencjał projektowy, dlatego chcielibyśmy połączyć tradycję z nowoczesnym podejściem do rewitalizacji przestrzeni miejskiej – dodaje Łukasz Tylec.

Prawo do użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul Czapelskiej 24A 2C Partners uzyskała w drodze licytacji publicznej za cenę 1,42 mln zł. Obecnie spółka oczekuje na uprawomocnienie się postanowienia sądu w tej sprawie.

Aktualnie spółka realizuje 8 projektów. Doświadczenie 2C Partners to łącznie 18 projektów obejmujących ponad 12 400 mkw w niemal 250 lokalach. Choć spółka działa na rynku wtórnym, to sprzedaje mieszkania w standardzie deweloperskim. Ponad 80% oferowanych mieszkań to lokale o powierzchni od 30 do 50 mkw. Ich cena jest niższa od średniej ceny transakcyjnej na rynku. Spółka charakteryzuje się krótkim cyklem inwestycyjnym, który skutkuje szybkim obrotem gotówki.

Źródło: 2C Partners

Udostępnij artykuł: