300+: w ramach programu „Dobry Start” wypłacono 888,5 mln zł do 7 września

Finanse osobiste

Samorządy wypłaciły już 888,5 mln zł świadczeń w ramach programu "Dobry Start" do 7 września, podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pieniądze w słoiku z napisem edukacja na tle książek
Fot. stock.adobe.com/number1411

Samorządy wypłaciły już 888,5 mln zł świadczeń w ramach programu "Dobry Start" do 7 września, podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Do 7 września blisko 64% uprawnionych otrzymało 300 zł świadczenia z programu #DobryStart @MRPiPS_GOV_PL

"Do 7 września blisko 64% uprawnionych otrzymało 300 zł świadczenia z programu "Dobry Start". Wraz z początkiem roku szkolnego do polskich rodzin trafiło niemal 890 mln zł" - czytamy w raporcie resortu.Ponad 2,96 mln dzieci otrzymało wsparcie z rządowego programu "Dobry Start". Rodzice złożyli ponad 2,94 mln wniosków, w tym ponad 51% online, podano także.Czytaj także: 300+ i 500+: ponad 2 mln wniosków złożonych za pośrednictwem bankowości elektronicznej >>>

Najlepiej w województwie świętokrzyskim

"Najlepiej z wypłacaniem świadczeń z programu "Dobry Start" radzi sobie województwo świętokrzyskie. Tam świadczenie otrzymało 81% uprawnionych. Na drugim miejscu jest woj. wielkopolskie (76%), na trzecim podlaskie (73%)" - czytamy w komunikacie.Program "Dobry Start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Oznacza to, że wsparcie trafi do 4,6 mln uczniów. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Wnioski można składać do 30 listopada.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: