4 proc. na Pierwszej Lokacie Meritum Banku

Bankowość

4 proc. oferuje Meritum Bank na 3-miesięcznej Pierwszej Lokacie, którą mogą założyć klienci otwierający Proste Konto Osobiste. Bank proponuje także bardzo atrakcyjną lokatę opartą o wskaźnik WIBOR 6M. Minimalna kwota wymagana do jej założenia to obecnie 1 000 zł.

4 proc. oferuje Meritum Bank na 3-miesięcznej Pierwszej Lokacie, którą mogą założyć klienci otwierający Proste Konto Osobiste. Bank proponuje także bardzo atrakcyjną lokatę opartą o wskaźnik WIBOR 6M. Minimalna kwota wymagana do jej założenia to obecnie 1 000 zł.

Oprocentowanie Pierwszej Lokaty wynosi 4 proc. w skali roku dla kwot od 500 zł do 10 tys. zł oraz 3 proc. dla kwot powyżej 10 tys. zł.

Pierwsza Lokata oferowana jest nowym klientom, którzy zdecydują się na założenie Prostego Konta Osobistego, co można zrobić przez Internet w ciągu 15 minut, bez czekania na kuriera i wychodzenia z domu. Po otwarciu konta klient ma miesiąc na  założenie Pierwszej Lokaty w bankowości internetowej.

Bank nie pobiera opłat za prowadzenie Prostego Konta Osobistego, wydanie i korzystanie z karty debetowej, krajowe przelewy internetowe (poza natychmiastowymi) oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Co więcej, aby cieszyć się brakiem opłat, klienci nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków. Bank nie wymaga miesięcznych wpływów na konto w określonej wysokości, czy też minimalnej liczby bądź wartości transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową.

Minimalna kwota wymagana do założenia Pierwszej Lokaty to 500 zł.

Równocześnie Meritum Bank obniżył do 1 000 zł minimalną kwotę wymaganą do założenia Lokaty opartej o wskaźnik WIBOR 6M.

Klientom zakładającym lokatę Bank oferuje obecnie oprocentowanie w wysokości WIBOR 6M+1 proc. (3,71 proc.) dla depozytu zakładanego na 24 miesiące oraz WIBOR 6M+1,1 proc. (3,81 proc.) dla lokaty 36-miesięcznej. Lokatę opartą o wskaźnik WIBOR 6M można założyć wypełniając wniosek na stronie internetowej www.meritumbank.pl lub w systemie bankowości elektronicznej. W obu przypadkach nie jest potrzebna wizyta w oddziale czy podpisywanie dokumentów dostarczonych przez kuriera. Aby skorzystać z oferty lokaty o zmiennym oprocentowaniu nie trzeba mieć konta w Meritum Banku.

Zmiana oprocentowania następuje na początku każdego kwartału kalendarzowego. Obowiązującą w danym kwartale stawką jest wysokość sześciomiesięcznego WIBOR-u, opublikowana na dwa dni robocze przed końcem poprzedniego kwartału. Zgodnie z powyższymi zasadami, obecne oprocentowanie lokat wyznacza stawka WIBOR 6M z 27 czerwca 2013 roku, która wynosi 2,71 proc.

W przypadku obu lokat kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu deponowania.

Źródło: Meritum Bank

Udostępnij artykuł: