50 największych banków w Polsce 2015: Pożegnanie kryzysu

BANK 2015/06

W kwietniu wskaźnik ufności konsumenckiej osiągnął wartość - 10,9 pkt., najwyższą od września 2008 r., czyli od czasu, gdy jeszcze nie zaczęliśmy odczuwać skutków globalnego kryzysu gospodarczego, a polska gospodarka jeszcze kwitła i rosła w tempie sięgającym 5-6 proc. Czy to oznacza, że wreszcie żegnamy kryzys?

Kuba Wołosowski

W jakimś stopniu potwierdzają to dane BIG InfoMonitor, z których wynika, że na koniec grudnia 2014 r. łączna kwota przeterminowanego zadłużenia wyniosła w naszym kraju 40,94 mld zł. W czasie 12 miesięcy wzrosła o 1,1 mld zł i, jak wynika z danych firmy, był to najmniejszy roczny przyrost od 7 lat.

W ciągu całego 2014 r. przybyło 60 tys. dłużników w bazach Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor, Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich i obecnie jest ich o 3 proc. więcej niż rok temu. Dla porównania w całym 2013 r. w bazach znalazło się 55 tys. takich osób.

Swoich zobowiązań nie płaci terminowo 2,38 mln Polaków. W IV ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: