50 największych banków w Polsce 2015: Unia odblokuje sekurytyzację?

BANK 2015/06

Komisja Europejska rozpoczęła prace nad projektem nowej unii. Tym razem dotyczy ona rynków kapitałowych. W zamyśle Brukseli integracja kapitałowa ma przyczynić się do polepszenia dostępu do finansowania dla przedsiębiorstw i rozwoju sekurytyzacji.

Karolina Patkowska

W ostatnich siedmiu latach skupialiśmy się na zarządzaniu kryzysowym. Teraz nadszedł czas na zmianę nastawienia – zapowiedział Jyrki Katainen, wiceszef Komisji Europejskiej ds. miejsc pracy, wzrostu gospodarczego i inwestycji.

Komisja Europejska doszła do wniosku, że działające na Starym Kontynencie przedsiębiorstwa potrzebują lepszego dostępu do finansowania niż obecnie. W jej opinii banki nie chcą wciąż pożyczać środków firmom, uznając, że są one niedostatecznie wiarygodne. To blokuje ich rozwój oraz całej gospodarki. Wyjściem z tej sytuacji ma być unia rynków kapitałowych. Kilka tygodni temu odbyła się pierwsza debata w tej sprawie.

Zielona księga, dokument, który ma zainicjować konsultacje z przedsiębiorstwami w tej sprawie, ma ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: