50 największych banków w Polsce 2016: Bankowiec wolontariusz – to brzmi dumnie

BANK 2016/06

Jaka jest opinia Polaków o bankach? Czy mamy zaufanie do polskiego sektora bankowego? Zgodnie z opublikowanymi w marcu wynikami badania "Reputacja polskiego sektora bankowego" jest dobrze. A co ma na to decydujący wpływ? - osobiste doświadczenia.

Urszula Szulc
Dyrektor Projektu BAKCYL
Warszawski Instytut Bankowości

Marcowe wyniki badania “Reputacja polskiego sektora bankowego” realizowanego przez TNS Polska wskazują, że “zaufanie do działających w Polsce banków deklaruje 61% ankietowanych, 26% badanych nie ma zaufania do banków, natomiast 13% nie ma wyrobionej opinii w tej kwestii”. W stosunku do roku poprzedniego procent osób deklarujących zaufanie nawet się zwiększył, co może wydać się zaskakujące, biorąc pod uwagę opinie słyszane w kontekście kredytów frankowych. Jednak na poziom zaufania mają wpływ przede wszystkim osobiste doświadczenia klienta i jego relacje z własnym bankiem. Pracownik banku, jego postawa i sposób obsługi klienta mają kluczowe znaczenie przy ocenie całego sektora. Potwierdza to znaną zasadę, że największą wartością firmy są jej ludzie.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: