50 największych banków w Polsce 2016: Czy już niedługo zakupy zapłacą się same?

BANK 2016/06

Zbliżeniowe karty płatnicze stały się na przestrzeni ostatnich lat polską specjalnością. Ponad 80% plastikowych pieniędzy używanych obecnie przez Polaków wyposażono w funkcję zbliżeniową, a co druga transakcja kartą płatniczą jest bezstykowa. Równie dynamicznie rozwija się nad Wisłą rynek płatności mobilnych; przeszło 4,5 mln naszych rodaków jest w stanie zapłacić za zakupy przy użyciu smartfonu. Tymczasem na rynku pojawiają się kolejne urządzenia zdolne do dokonywania zapłaty.

W jaki sposób będziemy płacić za pięć, dziesięć czy piętnaście lat? Czy duopol smartfonu i karty płatniczej przełamią zegarki, opaski bądź inteligentne sprzęty gospodarstwa domowego, a może do zatwierdzenia transakcji wystarczy odcisk palca bądź kilka słów wypowiedzianych do mikrofonu? Te m.in. zagadnienia są przedmiotem nieustannych badań w MasterCard Labs – jednostkach badawczych firmy MasterCard. Równolegle do wdrażania nowoczesnych technologii płatniczych firma regularnie prowadzi analizy dotyczące różnych obszarów funkcjonowania sektora płatniczego. Wyniki tych badań pozwalają usystematyzować trendy panujące obecnie na rynku oraz określić perspektywy rozwoju nowoczesnych form płatności.

Miliard szybkich płatności rocznie

Momentem kluczowym dla upowszechnienia nowoczesnych form płatności było ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: