50 największych banków w Polsce: Fundamenty sukcesu

BANK 2013/06

Z prezesem Związku Banków Polskich Krzysztofem Pietraszkiewiczem rozmawia Arkadiusz Braumberger

W ubiegłym roku w Polsce zaczęły zbierać się nad branżą finansową chmury, ale chyba bankom udało się wybrnąć z opresji obronną ręką. Jak Pan ocenia wynik, który osiągnęły?

– Rzeczywiście, jeśli porównać warunki do prowadzenia biznesu, to okaże się, że w 2012 r. były one gorsze niż w 2011. Dlatego ubiegłoroczny wynik należy uznać za sukces. Udało się go wypracować, chociaż ani dane makroekonomiczne, ani nowe regulacje nie napawały optymizmem i można się było spodziewać, że będziemy mieć do czynienia z załamaniem koniunktury. Tymczasem rok udało się zamknąć bardzo dobrym rezultatem, który na dodatek jest doskonałym punktem wyjścia dla kolejnych kwartałów, w których możemy mieć do czynienia z odwróceniem trendów.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: