50 Największych Banków w Polsce 2017: Przepisy szyte na miarę

BANK 2017/06

bank.2017.06.foto.072.a.850x

Banki boją się nowych pomysłów polityków i mówią o tym coraz głośniej. Wprowadzanie hurtowo nowych, nieprzemyślanych unijnych regulacji może mieć taką samą siłę rażenia jak duże kryzysy makroekonomiczne i polityczne – alarmują eksperci.

Igor Lagenda

W opinii Komisji Nadzoru Finansowego sytuacja sektora  bankowego w 2016 r. pozostawała  stabilna, czemu sprzyjało utrzymujące się ożywienie gospodarki oraz  środowisko rekordowo niskich  stóp procentowych.

[bannerb1]

[author_posts]

„W 2016 r. odnotowano dalsze  wzmocnienie bazy kapitałowej (fundusze własne wzrosły ze 159,1 mld zł  na koniec 2015 r. do 175,4 mld zł na  koniec 2016 r., tj. o 10,2%; współczynnik kapitału Tier I wzrósł z 15  do 16,1%, a łączny współczynnik kapitałowy z 16,3 do 17,7%), co wynikało m.in. z pozostawienia w bankach  większości zysków wypracowanych  w 2015 r., nowych emisji akcji, jak też  wyłączenia ze sprawozdawczości  SK Banku, którego upadłość została  ogłoszona w końcu 2015 r.” – czytamy w  „Raporcie o sytuacji banków” przygotowanym przez KNF.

...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI