50 największych banków w Polsce: Ranking banków samochodowych

BANK 2013/06

Bez kredytu Konsumenci najwyraźniej stwierdzili, ze jeżeli już kupić samochód to raczej za gotówkę nie na kredyt. Choć wyniki polskiego rynku samochodowego były w 2012 r. słabe to jeszcze gorzej wyglądają portfele kredytów udzielonych na finansowanie pojazdów mechanicznych.

Głębokość kryzysu na rynku samochodowym jest obecnie bezprecedensowa w skali ostatnich 20 lat. W tym roku nie jest wykluczone, że sprzedaż nowych samochodów na rynku europejskim może powrócić do poziomu z początku lat 90. ubiegłego stulecia. Sytuacja na wielu dojrzałych rynkach europejskich bywa wręcz dramatyczna. Spadki sprzedaży rok do roku o ponad 20 proc. nie są obecnie czymś niezwykłym.

Na tym tle niczym dziwnym jest trudna sytuacja na krajowym rynku sprzedaży samochodów osobowych. Jeszcze do niedawna ratunkiem były zakupy dla potrzeb flot samochodowych w firmach, teraz i tu jest coraz gorzej.

Paradoksalnie jednak być może spadające stopy procentowe zachęcą banki do ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: