50 proc. polaków objętych ubezpieczeniem

Finanse i gospodarka

Badania przedstawione przez grupę ING oraz Epiphany Reaserch Based Consultancy pokazują, że Polacy są świadomi swojej sytuacji finansowej.

Prawie 65 proc. Polaków uważa planowanie swojej przyszłości finansowej za najważniejsze. Ponad 70 proc. planuje swoje wydatki w dłuższym horyzoncie czasowym, A ponad 60 proc. uważa, że powinno rozpocząć oszczędzanie, by móc przejść na wcześniejszą emeryturę. 50 proc. badanych Polaków jest objętych ubezpieczeniem.

Co prawda, prawie 60 proc. pozostałych Europejczyków biorących udział w badaniu deklarowało, że posiada polisy, jednak jest to niewiele większa liczba w porównaniu do badanych Polaków. „Naszym zdaniem wyniki tego badania są bardzo pozytywne. Mimo naszej historii gospodarczej jesteśmy otwarci na nowe formy inwestycyjno-ubezpieczeniowe, a rynek w dalszym ciągu jest chłonny. Wymaga od nas, jako ubezpieczyciela prowadzenia akcji edukacyjnych, mających na celu budowanie świadomości ubezpieczeniowej oraz transparentnego przedstawiania oferty” – komentuje Anna Grzelońska, dyrektor marketingu i członek zarządu ING Życie.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: