500 mln zł kredytu dla Wirtualnej Polski. W co zainwestuje?

Gospodarka

Wirtualna Polska podpisała nową umowę kredytową na kwotę 500 mln zł, podała spółka. W ten sposób zdobywa środki na kolejne akwizycje, głównie w e-commerce.

Wirtualna Polska chce kontynuować inwestycje w e-commerce w Polsce i za granicą #WP #WirtualnaPolska #ecommerce

„Umowa została podpisana z konsorcjum banków składających się z: mBank S.A., PKO BP S.A. oraz ING Bank S.A. Zgodnie ze strategią Wirtualnej Polski, środki będą przeznaczone na przyszłe akwizycje, głównie w e-commerce” – czytamy w komunikacie.

Do tej pory WP koncentrowała się na czterech obszarach

Do tej pory WP koncentrowała się na czterech obszarach – modzie, wyposażeniu wnętrz, turystyce i usługach finansowych. To tam spółka upatruje największych synergii dla przyszłych inwestycji, podano również.

„Zabezpieczyliśmy finansowanie na dalszy, dynamiczny rozwój Wirtualnej Polski. Będziemy kontynuować inwestycje w e-commerce w Polsce i za granicą” – powiedział prezes Wirtualna Polska Holding Jacek Świderski, cytowany w komunikacie.

Część pozyskanej linii kredytowej zostanie przeznaczona na refinansowanie obecnego zadłużenia, podano również.

Grupa rozwija swój biznes na rynku e-commerce

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commerce’owych. Według badania Gemius/PBI, w listopadzie 2017 z produktów internetowych WP korzystało 21 mln Polaków. Grupa od czterech lat rozwija swój biznes na rynku e-commerce – jest właścicielem Domodi oraz Allani (moda), Homebook (dom i wystrój wnętrz), Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday (turystyka) a także Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl (usługi finansowe).

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: