500+ na każde dziecko od lipca. Prezydent podpisał ustawę ws. zmian w programie

Finanse osobiste

Program "Rodzina 500+" od lipca zostanie rozszerzony na pierwsze lub jedyne dziecko. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w tej sprawie.

Fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

Program "Rodzina 500+" od lipca zostanie rozszerzony na pierwsze lub jedyne dziecko. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w tej sprawie.

Program #Rodzina500Plus od lipca zostanie rozszerzony na pierwsze lub jedyne dziecko #500Plus

Po zmianach zniknie dotychczasowe kryterium dochodowe przy ubieganiu się o świadczenie wychowawcze 500 plus. Obecnie, aby otrzymać pieniądze na pierwsze lub jedyne dziecko nie można przekroczyć dochodu 800 zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 zł netto miesięcznie w przypadku rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Świadczenie wychowawcze będzie wypłacane bez względu na sytuację materialną rodziny, dlatego nie trzeba będzie składać dodatkowych dokumentów, jak choćby zaświadczenia o dochodach czy orzeczenia o alimentach lub orzeczenia o niepełnosprawności.Czytaj także: Rodzina 500+: program drogi i mało skuteczny >>>

Poziom wydatków publicznych na rzecz rodzin wyniósł 3,1% PKB rocznie w 2017 i 2018 r., zaś w tym roku wzrośnie do 3,5%, a w 2020 r. – do 4% PKB.Więcej wiadomości o programie “Rodzina 500+” >>>

Od początku funkcjonowania programu do końca marca br. do rodzin trafiło już 68,8 mld zł.Program “Rodzina 500+” ruszył 1 kwietnia 2016 r. w całej Polsce. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: