500 tys. złotych na pomoc szpitalom w walce z COVID-19 od KIR

Z rynku

KIR dołącza do firm wspierających walkę z epidemią COVID-19, przekazując łącznie 500 000 zł trzem szpitalom w województwie mazowieckim i podlaskim m.in. na zakup sprzętu ochronnego dla personelu medycznego oraz pacjentów.

koronawirus, lekarz
Fot. stock.adobe.com/maxsim

KIR dołącza do firm wspierających walkę z epidemią COVID-19, przekazując łącznie 500 000 zł trzem szpitalom w województwie mazowieckim i podlaskim m.in. na zakup sprzętu ochronnego dla personelu medycznego oraz pacjentów.

#PiotrAlicki: Działamy z przekonaniem, że nasza pomoc pozwoli na zauważalną poprawę funkcjonowania wspieranych instytucji #Koronawirus #SłużbaZdrowia #PomocSzpitalom @RzecznikKIR

Pomoc trafiła już do placówek medycznych w Białymstoku, Ostrowi Mazowieckiej i w Warszawie.

Dołączamy do grona firm i instytucji wspierających Polaków w walce z pandemią koronawirusa.

Postanowiliśmy aktywnie zaangażować się w społeczne pospolite ruszenie i przekazać wybranym placówkom medycznym – poprzez naszą Fundację Cyberium – pomoc o łącznej wartości 500 000 zł.

Chcemy pomóc tym, którzy pomagają innym, codziennie stojąc na pierwszej linii frontumówi Piotr Alicki, prezes Zarządu KIR.

Komu pomaga Fundacja Cyberium

W ramach udzielanego szpitalom wsparcia KIR przekazał środki poprzez Fundację Cyberium do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku, Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie ‒ Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie i Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Bądź na bieżąco - zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Darowizny przeznaczone są na zakup specjalistycznego sprzętu, umożliwiającego skuteczne prowadzenie terapii oraz wyposażenia ochronnego, dostosowanego do konkretnych potrzeb danej placówki.

Potrzeby beneficjentów

W Narodowym Instytucie Onkologii szczególnie potrzebne są odpowiednie zabezpieczenia dla personelu i pacjentów pozwalające na przeprowadzenie zabiegów chemioterapii, przy których utrzymanie odpowiedniego dystansu nie jest możliwe.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >> (otwiera się na nowej zakładce)">>>>

Z kolei białostocki Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny, będący jedyną placówką zakaźną dla dzieci w województwie, otrzymane od KIR środki planuje przeznaczyć m.in. na zakup specjalnego urządzenia odkażającego powietrze.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej darowiznę przeznaczy na środki ochrony osobistej dla personelu szpitala i pacjentów niezbędne w okresie epidemii.

– Działamy z przekonaniem, że nasza pomoc pozwoli na zauważalną poprawę funkcjonowania wspieranych instytucji.

Do Instytutu Onkologii w Warszawie trafiają pacjenci z całej Polski, szpital dziecięcy w Białymstoku leczy dzieci z całego regionu, które mają zupełnie inne potrzeby niż dorośli chorzy, a szpital w Ostrowi Mazowieckiej jest niewielkim lokalnym szpitalem, który mierzy się z ogromnym wyzwaniem w warunkach ograniczonych środków.

Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z każdym z tych szpitali, znamy ich potrzeby i wiemy, że nasze wsparcie jest krytycznie potrzebne – dodaje Piotr Alicki.

Udostępnij artykuł: