7 na 10 milenialsów korzystających z Revolut w Polsce wyjedzie na zagraniczny urlop. Zobacz topowe kierunki

Bez krawata

Revolut na wakacjach
Źródło: Revolut

28% polskich użytkowników Revolut w wieku 18-38 lat spędzi wakacje w Polsce, a 70% ruszy za granicę. Australia, Nepal, Wyspy Salomona, to tylko niektóre destynacje, które odwiedzą latem polscy milenialsi. 56% milenialsów korzystających z Revolut w Polsce oszczędza na wakacje.

Polskim milenialsom @RevolutApp przydaje się głównie do zakupów w Internecie - 69% i na wakacjach - 89% #Revolut

“Tego lata kilkaset tysięcy Polaków wyruszy w podróż z Revolut po najpiękniejszych zakątkach świata. W tym sezonie rozszerzyliśmy ofertę do 29 walut, które można kupić i trzymać w aplikacji. Mamy więc, zarówno standardowe waluty jak węgierski forint czy korona czeska, jak i waluty bardzo popularnych wśród Polaków destynacji turystycznych, jak tajski bat, chorwacka kuna, turecka lira i bułgarski lew. Wielu użytkowników prosiło nas o te waluty, cieszymy się, że możemy już je udostępnić” – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Większość chce wyruszyć na urlop za granicę

Milenialsi korzystający z Revolut są otwarci na świat i podróże. 28% planuje wakacje w Polsce, ale zdecydowana większość chce wyruszyć na urlop za granicę (70%). Na podium preferowanych destynacji zagranicznych znalazły się Włochy (11%), Hiszpania (9%) i Chorwacja (8%). Nieco mniej respondentów wskazało na Grecję (7%), Portugalię (5%) i USA (3%). Dwa procent badanych planuje wyjazd do Turcji, taki sam odsetek myśli o Tajlandii. Około 1% respondentów wskazało na Bułgarię, Egipt, Ukrainę, Francję, Wielką Brytanię, Japonię i Wietnam. Tyle samo nie wie jeszcze gdzie spędzi urlop, a 1% w tym roku wcale go nie planuje. Podium preferowanych destynacji jest więc inne niż w badaniach Polskiej Izby Turystyki (2018) czy Neckermann (2019), gdzie prym wiodły Grecja, Turcja i Bułgaria. Klienci Revolut częściej wybierają nieco droższe Włochy, Hiszpanię i Chorwację.

Czytaj także: Użytkownicy Revolut w Polsce płacą już za pomocą Apple Pay >>>

“Revolut to społeczność osób kochających podróże. To grupa niezwykle cenna z punktu widzenia usługodawców branży turystycznej. Sądzę, że w interesie operatorów wycieczek, linii lotniczych oraz sieci hoteli jest zabieganie o względy użytkowników Revolut, na przykład poprzez oferowanie im atrakcyjnych zniżek. Potencjał naszej grupy użytkowników dostrzegły już takie marki jak airbnb, itaka i booking.com” – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Auto czy samolot?

O ile do Chorwacji można wybrać się autem, a na Ukrainę pociągiem, to przy wyprawie do Wietnamu lub Japonii jedyną optymalną opcją jest samolot. 60% użytkowników Revolut, którzy zgodzili się wziąć udział w ankiecie, by dotrzeć na upragnione wakacje wybierze transport lotniczy. 29% pojedzie samochodem. Mijając autem wiele granic i tankując po drodze dobrze jest nie martwić się o wymianę walut. Na pociąg decyduje się 2%, a na autokar tyle samo co na autostop, czyli zaledwie 1% podróżujących. Polscy milenialsi ewidentnie preferują samolot lub własne auto. Podobne wnioski wysnuć można z badania Mondial Assistance, gdzie na auto wskazało 25%, a na samolot 63% respondentów (2019).

“W tegorocznym sezonie, aby dodatkowo ułatwić zarządzanie finansami za granicą, oddaliśmy w ręce użytkowników dwie nowe funkcjonalności. Po pierwsze, są to długo oczekiwane płatności telefonem. Po drugie, możliwość organizacji wakacyjnych zrzutek, za pomocą wspólnych Sejfów Group Vaults. Ta funkcja pomoże szybciej składać się i rozliczać za wspólne jedzenie lub transport. Zapraszamy do testowania obu nowych usług podczas tegorocznych letnich wojaży” – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Płatności za granicą

Polscy milenialsi, którzy wzięli udział w badaniu, płacą na wakacjach na wiele sposobów. 89% korzysta z Revolut, ale wiele osób wspiera się także kartą tradycyjnego banku (40%) i wypłaca gotówkę. Przeszło 32% wypłaca obce waluty z bankomatów, a co czwarta osoba korzysta również z kantoru. Spośród nich większość wybiera kantor w Polsce (26%), ale są też osoby korzystające z kantoru za granicą (8%). Bardzo niewielka grupa wyrusza na urlop zabierając ze sobą kryptowaluty (1%). Tak zróżnicowane podejście daje dodatkowe bezpieczeństwo, bo zawsze warto mieć “plan B”, a nawet “plan C” i oprócz Revolut, mieć też kartę banku i trochę gotówki (np. dolary).

Wakacyjny budżet

Na koniec ankiety padło pytanie o planowany w tym roku budżet wakacyjny na jedną osobę. Odpowiedzi ułożyły się podobnie we wszystkich przedziałach. Poniżej 1000 zł na osobę wyda 19% respondentów, pomiędzy 1 i 2 tys./os. około 22%, a między 2 i 3 tys./os. 20%. Mniej reprezentowana jest grupa, która planuje wydać między 3 i 4 tys. zł/os. (10%). Następnie, ponad 4 tys. zł/os. wyda co piąty badany (20%). 8% polskich użytkowników Revolut w wieku 18-38 lat, nie zdecydowało jeszcze jaką kwotę przeznaczy na tegoroczne wakacje.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: