Adam Młodkowski

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Wiceprezes Zarządu Towarowa Giełda Energii S.A. / TGE

Adam Młodkowski
Adam Młodkowski. Fot. Towarowa Giełda Energii / TGE

Wiceprezes Zarządu Towarowa Giełda Energii S.A. / TGE

Adam Młodkowski przez wiele lat swojej kariery zawodowej związany był z sektorem bankowym, m.in. z Grupą Pekao S.A. oraz z PKO Bankiem Polskim S.A. W latach 2003-2009 był Członkiem Zarządu, a następnie Wiceprezesem i Prezesem Zarządu Bankowego Funduszu Leasingowego S.A., który pod jego kierownictwem stał się jedną z najszybciej rozwijających się i największych firm leasingowych w Polsce.

Adam Młodkowski był także założycielem oraz Prezesem Zarządu dwóch niezależnych firm konsultingowych, zajmujących się m.in. restrukturyzacją finansową przedsiębiorstw z branży energetycznej oraz pozyskiwaniem kapitału, wycenami aktywów i doradztwem strategicznym.

W 2016 r. podjął pracę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej jako Dyrektor Biura Administracyjnego, a od 2018 r. był doradcą Prezesa Zarządu SGB Bank, odpowiadając za projekt reorganizacji sieci oddziałów, a następnie Dyrektorem Zarządzającym Pionem Sprzedaży w Pocztylion-Arka PTE S.A. Adam Młodkowski od stycznia 2020 r. jest niezależnym Członkiem Rady Nadzorczej KDPW CCP.

Adam Młodkowski jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku finanse i bankowość. Ukończył m.in. Advanced Management Program na IESE Business School w Barcelonie, Studium dla Dyrektorów Finansowych organizowane przez Instytut Rozwoju Biznesu, a także kurs maklerski i kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Udostępnij artykuł: