Adw. Maciej Szwedowski nominowany na stanowisko Of Counsel w Squire Sanders

Kadry

Z dniem 1 maja 2014 r. adw. Maciej Szwedowski z kancelarii Squire Sanders został nominowany na stanowisko Of Counsel.

Z dniem 1 maja 2014 r. adw. Maciej Szwedowski z kancelarii Squire Sanders został nominowany na stanowisko Of Counsel.

"Nominacja dla mec. Macieja Szwedowskiego to efekt jego bardzo dobrej i skutecznej pracy, zwłaszcza w zakresie doradztwa dla firm z rynków zagranicznych" - mówi Piotr Święcicki, Partner zarządzający w warszawskim oddziale Squire Sanders. "Mec. Szwedowski z sukcesem reprezentuje w Polsce interesy naszych klientów w sporach sądowych i w arbitrażu. Jest także zaangażowany w projekty z obszaru energetyki odnawialnej. Jest bardzo skuteczny, między innymi, w sporach ze Skarbem Państwa w związku z finansowaniem inwestycji OZE ze środków europejskich. Squire Sanders rozwija obszar specjalizacji energetycznej, zatem doświadczenie i zainteresowania zawodowe mec. Szwedowskiego są zbieżne z planami rozwoju kancelarii".

Maciej Szwedowski specjalizuje się w sporach sądowych i postępowaniu arbitrażowym, a także w prawie energetycznym i upadłościowym. Kieruje działem sporów sądowych warszawskiego biura Squire Sanders. Posiada szczególnie bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów z zakresu szeroko rozumianej energetyki, a także sporów dotyczących funduszy europejskich. Uczestniczył także w licznych projektach M&A z zakresu energetyki odnawialnej w Polsce i zagranicą. Ma bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów włoskich i hiszpańskich działających na rynku polskim.

Maciej Szwedowski jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest też wpisany na listę adwokatów zagranicznych przy Izbie Adwokatów w Mediolanie. Posługuje się 6 językami: polskim, angielskim, włoskim, portugalskim, hiszpańskim i niemieckim.

Przed dołączeniem do zespołu Squire Sanders pracował jako senior associate w warszawskim biurze jednej z międzynarodowych kancelarii prawniczych.

Dodatkowe informacje: http://www.squiresanders.com/pl/mszwedowski/ i www.squiresanders.com.

Źródło: Kancelaria Squire Sanders Święcicki Krześniak sp.k.

Udostępnij artykuł: