Aegon przedstawił ofertę PPK

Mój plan emerytalny / Z rynku

Aegon liczy na zdobycie istotnego udziału w startującym od lipca programie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Aegon PTE przedstawiło schemat opłat za zarządzanie w funduszach zdefiniowanej daty, w których będą lokowane oszczędności uczestników programu. Pracodawcom chce zapewnić również wsparcie przy wdrożeniu programu.

Logo Aegon
Logo Aegon Źródło: Materiały prasowe

Aegon liczy na zdobycie istotnego udziału w startującym od lipca programie Pracowniczych Planów Kapitałowych. Aegon PTE przedstawiło schemat opłat za zarządzanie w funduszach zdefiniowanej daty, w których będą lokowane oszczędności uczestników programu. Pracodawcom chce zapewnić również wsparcie przy wdrożeniu programu.

#Aegon przedstawił szczegółowy schemat opłat za zarządzanie, zgodnie z którym spadają one wraz ze zmniejszaniem się udziału części akcyjnej w funduszu #PPK

- Korporacyjne plany emerytalne są od wielu lat domeną Aegon. Mamy duże doświadczenie w zarządzaniu nimi w wielu krajach, jak np. w Holandii czy Wielkiej Brytanii, ale także w zarządzaniu otwartym funduszem emerytalnym w Polsce. Z tej perspektywy oceniamy PPK jako dobry program gromadzenia oszczędności z myślą o przyszłej emeryturze, który ma szansę się upowszechnić i wesprzeć budowę systemu emerytalnego w nowej formie. Konstruując ofertę, myślimy przede wszystkim o klientach, bo to ich oszczędności będą w PPK gromadzone i pomnażane. Dlatego chcemy aktywnie i skutecznie zarządzać powierzonymi nam aktywami – mówi Ludmiła Falak-Cyniak, prezes zarządu Aegon PTE.

Więcej najnowszych wiadomości o PPK >>>

Aegon przedstawił szczegółowy schemat opłat za zarządzanie, zgodnie z którym spadają one wraz ze zmniejszaniem się udziału części akcyjnej w funduszu. W funduszach z największym udziałem akcji, wymagających najbardziej aktywnego zarządzania, będą one niższe od opłat maksymalnych i wyniosą 0,49%. Natomiast w funduszach o najniższym udziale akcji spadną one do poziomu 0,20%, a więc będą o ponad połowę niższe od maksymalnego limitu opłat.
Aegon - oferta PPK

Źródło: Aegon

Aegon udostępni pracodawcom portal e-PPK

Aegon chce wyróżnić się wśród dostawców PPK nie tylko opłatami, ale przede wszystkim jakością serwisu zapewnianego pracodawcom i ich pracownikom, którzy przystąpią do programu.- Wdrożenie PPK będzie stanowić dla pracodawców spore wyzwanie, nie tylko finansowe, ale i organizacyjne. W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni odbyliśmy wiele spotkań z osobami odpowiedzialnymi za wdrożenie PPK w swoich firmach. Wynika z nich jasno, że potrzebują oni wiedzy na temat praktycznych aspektów wdrożenia, a także wsparcia organizacyjnego, aby proces uruchomienia i obsługi PPK w firmie był jak najmniej uciążliwy – dodaje Ludmiła Falak-Cyniak.Dlatego Aegon udostępni pracodawcom portal e-PPK, który da możliwość wykonania przez internet wielu operacji, takich jak m.in. zawieranie umów o zarządzanie i prowadzenie PPK, zgłaszanie pracowników do PPK czy przyjmowanie oświadczeń pracowników. Firmom wdrażającym PPK Aegon oferuje też szkolenia dla zespołów HR i dla związków zawodowych oraz pomoc w zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów i oświadczeń. Deklaruje tez gotowość przejęcia na siebie przeprowadzenia całej akcji edukacyjno-informacyjnej wśród pracowników po wyborze firmy na dostawcę PPK (w tym np.: e-learning dla pracowników, informacje do intranetu, itd.).Aby pomóc w upowszechnianiu informacji na temat PPK, Aegon został również partnerem merytorycznym portalu ppk.info, w którym pracodawcy mogą znaleźć wiele praktycznych informacji dotyczących tego programu.
Źródło: Aegon PTE
Udostępnij artykuł: