Agencja Eurorating utrzymała rating Idea Banku na obecnym poziomie, perspektywa negatywna

Z rynku

Agencja Eurorating utrzymała rating kredytowy Idea Banku na poziomie B+, nadany 9 listopada br., z perspektywą negatywną.

Logo Idea Banku
Źródło: Idea Bank

Agencja Eurorating utrzymała rating kredytowy Idea Banku na poziomie B+, nadany 9 listopada br., z perspektywą negatywną.

Agencja #Eurorating utrzymała #rating kredytowy @IdeaBankSA na poziomie B+, z perspektywą negatywną #IdeaBank

"Agencja przeprowadziła okresową weryfikację ratingu kredytowego nadanego emitentowi, w wyniku której rating emitenta został utrzymany na niezmienionym poziomie B+ z perspektywą negatywną" - czytamy w komunikacie.

Z czego wynikała obniżka ratingu w listopadzie?

Eurorating obniżył w listopadzie rating kredytowy Idea Banku do B+ z BB-, co związane było głównie z osłabieniem pozycji kapitałowej banku, przyjęciem planu naprawy i planu ochrony kapitału, ryzykiem poniesienia dalszych strat oraz ryzykiem otrzymania kar związanych z udziałem banku w procesie dystrybucji obligacji GetBack, a także z istotnymi zmianami w składzie zarządu banku.

Agencja podała także, że utrzymanie negatywnej perspektywy ratingu Idea Banku uwzględnia istotne czynniki ryzyka, które mogą w perspektywie średnioterminowej wpływać na dalszy wzrost poziomu ryzyka kredytowego banku.Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: