Agencja Moody’s: wyższy rating dla Grupy Credit Agricole

Z rynku

Agencja ratingowa Moody's ogłosiła nowe, wyższe ratingi długoterminowe dla podmiotów z Grupy Crédit Agricole.

Placówka Credit Agricole
Fot. Materiały prasowe

Agencja ratingowa Moody's ogłosiła nowe, wyższe ratingi długoterminowe dla podmiotów z Grupy Crédit Agricole.

Agencja ratingowa Moody's ogłosiła nowe, wyższe #ratingi długoterminowe dla podmiotów z Grupy #CréditAgricole rating

Zmiana dotyczy: Crédit Agricole S.A., Banków Regionalnych oraz Crédit Agricole Corporate and Investment Bank. Długoterminowe ratingi wszystkich instrumentów dłużnych emitowanych przez te podmioty zostały podniesione o jedną ocenę - z  A1 do Aa3. Perspektywa została zmieniona z pozytywnej na stabilną, a rating krótkoterminowy pozostaje niezmieniony na poziomie P-1.Czytaj także: Zmiany w zarządzie Credit Agricole >>>

Poprawa poziomu kapitalizacji Grupy Credit Agricole

Według analityków Moody's wzrost ratingów jest odzwierciedleniem ciągłej poprawy poziomu kapitalizacji Grupy, jakości jej aktywów oraz dywersyfikacji źródeł przychodów, co pozwala na utrzymanie stabilnej rentowności w warunkach niskich stóp procentowych. Jest to świadectwo siły uniwersalnego modelu bankowego Grupy i jej zdolności do realizacji celów strategicznych.

Decyzja o podwyższeniu ratingu wzmacnia i tak pozytywne postrzeganie jakości kredytowej podmiotów Grupy. W ten sposób Grupa Crédit Agricole może korzystać z bardziej preferencyjnych warunków niż banki o niższym ratingu.
Źródło: Crédit Agricole
Udostępnij artykuł: