Agencja nieruchomości Colliers International podejmuje decyzje z Qlik Sense

Finanse i gospodarka

Qlik, lider systemów Data Discovery poinformował, że Colliers International, wiodąca agencja nieruchomości komercyjnych na świecie wykorzysta Qlik Sense w całym regionie EMEA, aby dzięki lepszemu wglądowi w dane wspierać pracowników wyższego szczebla w podejmowaniu decyzji.

Colliers International oferuje całościowe rozwiązania dla wszystkich uczestników rynku nieruchomości komercyjnych – inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, deweloperów, właścicieli nieruchomości oraz najemców, w tym także usługi doradcze. Colliers International jest jedną z największych na świecie firm działających w sektorze nieruchomości, zatrudniającą 15 800 pracowników, w 485 biurach, w 63 krajach. Firma wdrożyła QlikView już w 2009 roku, w celu zapewnienia klientom samoobsługowego dostępu do danych zawartych w portfelu nieruchomości. Narzędzie to umożliwiło znacznie więcej niż standardowe prezentowanie statystyk – analizowanie m.in. trendów na rynku pozwoliło na lepsze ocenę potencjalnych inwestycji.

Idąc za ciosem, po zakończonym sukcesem wdrożeniu QlikView, firma wybrała teraz Qlik Sense, by okiełznać swoje wewnętrzne dane, jak również wspomóc pracowników wyższego szczebla oraz kadrę zarządzającą w podejmowaniu decyzji. Colliers International potrzebował zgromadzić najważniejsze dane dotyczące finansów oraz klientów z obszaru EMEA w taki sposób, by można je w wygodny sposób przetwarzać i wykorzystać ponownie, wyciągając nowe wnioski. Wcześniej pracownicy po prostu gromadzili dane. Dzięki Qlik Sense mogą je również wizualizować i podejmować kluczowe decyzje biznesowe dotyczące definiowania potencjalnych obszarów rozwoju czy poprawy efektywności biznesowej. Obecnie firma przymierza się do wdrożenia platformy we wszystkich regionach na świecie.

„Wybraliśmy Qlik Sense spośród innych narzędzi BI, gdyż daje ono możliwość wykorzystywania danych nie tylko przez osoby z działu IT, ale przede wszystkim przez osoby decyzyjne.” – mówi Perry Williams, dyrektor ds. IT w regionie EMEA Colliers International. „Qlik Sense umożliwia regionalnym dyrektorom zarządzającym oraz menadżerom wyższego szczebla dostęp do danych, niezbędnych w podejmowaniu decyzji, które ostatecznie mają wpływ na wyniki finansowe. Wizualizacja danych jest wykorzystywana także na zebraniach zarządu, dzięki czemu nasze dyskusje dotyczące bieżących działań, jak również przyszłości firmy i rozwoju w nowych kierunkach, mają ekscytujący i odkrywczy charakter. Synergia osiągnięta dzięki połączeniu QlikView i Qlik Sense przełożyła się na rozwiązanie wielu problemów, z którymi dotychczas się borykaliśmy, zarówno wewnętrznie, poprzez umożliwienie całościowego wglądu w działalność firmy, jak i zewnętrznie – dzięki lepszej jakości usługom oferowanym naszym klientom.”

Sean Farrington, RVP w Qlik podsumowuje: „Największą zaletą Qlik Sense dla użytkowników biznesowych jest jego intuicyjność, dzięki której jeszcze lepiej mogą rozumieć dane. Cieszymy się, że możemy wspierać Colliers International w podejmowaniu strategicznych decyzji oraz pomagać i ułatwiać ich złożoną działalność.”

Źródło: Qlik
Udostępnij artykuł: