Agencja Standard and Poor’s w związku z koronawirusem zmieniła perspektywę ratingu Banku Pekao

Z rynku

Bank Pekao S.A. - Logo
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)

Agencja ratingowa S&P Global Ratings zmieniła perspektywę ratingu Banku Pekao do stabilnej z pozytywnej oraz potwierdziła rating długoterminowy banku na poziomie "BBB+" - poinformowała spółka w komunikacie.

S&P Global Ratings zmienił perspektywę ratingu @BankPekaoSA do stabilnej z pozytywnej oraz potwierdziła rating długoterminowy banku na poziomie "BBB+" #BankPekao #Pekao #rating #koronawirus #COVID19

Ocena krótkoterminowa ratingu pozostaje na poziomie „A-2”.

„Zgodnie z uzasadnieniem przedstawionym przez S&P, decyzja o zmianie perspektywy ratingowej banku jest powiązana z obniżeniem perspektywy ratingowej dla PZU SA, głównego akcjonariusza banku, oraz wynika z pogorszenia się warunków finansowych i biznesowych w Polsce, w związku z wybuchem pandemii COVID-19” – napisano w komunikacie.

Czytaj także: Standard and Poor’s podtrzymuje rating A- PZU, perspektywa obniżona do stabilnej >>>

„W ocenie agencji może mieć to wpływ na niższe wyniki finansowe banku, jednakże bank powinien zachować zarówno rentowność, jak i pozycję kapitałową, na zadowalającym poziomie i wykazać się ogólną odpornością w obliczu pogorszenia się warunków finansowych i biznesowych w Polsce” – dodano.

Czytaj także: Fitch podnosi rating długoterminowy ING Banku Śląskiego >>>

W opinii S&P silna baza depozytowa oraz historycznie stabilna pozycja płynnościowa banku powinny stanowić źródło stabilnej jego pozycji w trudnych warunkach rynkowych.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: