Agnieszka Wnuk dołączyła do Zespołu Doradztwa Transakcyjnego MDDP

Kadry

Agnieszka Wnuk
Fot. MDDP

Do Zespołu Doradztwa Transakcyjnego MDDP dołączyła Agnieszka Wnuk.

Do Zespołu Doradztwa Transakcyjnego #MDDP dołączyła Agnieszka Wnuk.

– Zespół Doradztwa Transakcyjnego MDDP dynamicznie się rozwija, realizując projekty od IPO przez inwestycje private equity, po projekty restrukturyzacyjne. Z dumą mogę powiedzieć, że zaufanie klientów do nas rośnie, a wraz z nim, rośnie liczba projektów, które realizujemy. Rozwój zespołu jest naturalną konsekwencją rozwoju biznesu, dlatego cieszymy się, że dołącza do nas Agnieszka Wnuk z jej doświadczeniem w zakresie obsługi podatkowej projektów transakcyjnych i restrukturyzacyjnych – mówi Łukasz Kosonowski, partner i Szef Zespołu Doradztwa Transakcyjnego MDDP.

MDDP w 2017 i 2018 r. zostało wymienione – jako jedyna polska firma – wśród liderów rynku doradztwa transakcyjnego w Polsce w rankingu “Tax Transactional” przygotowanym przez prestiżowy międzynarodowy tytuł „International Tax Review”.

Kim jest Agnieszka Wnuk?

Agnieszka Wnuk jest ekspertką w zakresie podatkowej obsługi restrukturyzacji i transakcji, z szerokim doświadczeniem w krajowych i międzynarodowych projektach. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych i międzynarodowym prawie podatkowym, a także problematyce przeciwdziałania unikaniu opodatkowania oraz opodatkowania w gospodarce cyfrowej. W swoim doradztwie kieruje się zasadą rozpoznania i uwzględnienia nie tylko konsekwencji podatkowych, ale przede wszystkim wpływu przeprowadzanych lub planowanych działań na biznes. Agnieszka posiada również doświadczenie w doradztwie regulacyjnym – wspierała organizacje pracodawców (m.in. BCC, Polsko-Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową i Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska) w konsultacjach społecznych dotyczących zmian w przepisach podatkowych. Występowała na konferencjach prawa podatkowego, prowadziła szkolenia i seminaria z tematyki podatkowej. Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i na Universite des Sciences Sociales w Tuluzie, gdzie studiowała międzynarodowe prawo podatkowe oraz autorka publikacji w prasie fachowej i komentarzy w mediach codziennych. Przed dołączeniem do Zespołu Doradztwa Transakcyjnego MDDP, zdobywała doświadczenie w jednej z firm Wielkiej Czwórki, a od 2012 r. związana była z CRIDO, gdzie odpowiadała m.in. za French Desk.

Źródło: MDDP

 

Udostępnij artykuł: