Airport Logistic Park – najlepsza Inwestycja dla Panattoni Europe

Finanse i gospodarka

Panattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych w Europie Środkowej, poinformował o zdobyciu tytułu Najlepszego Parku Logistycznego Roku 2012 dla czeskiego Airport Logistic Park. Nagrodę przyznano 24 maja br., podczas Logistics Business Mixer na XV kongresie EASTLOG.

Panattoni Europe, lider powierzchni przemysłowych w Europie Środkowej, poinformował o zdobyciu tytułu Najlepszego Parku Logistycznego Roku 2012 dla czeskiego Airport Logistic Park. Nagrodę przyznano 24 maja br., podczas Logistics Business Mixer na XV kongresie EASTLOG.

Nagroda Najemców - dla Najlepszego Parku Logistycznego Roku 2012 została oficjalnie wręczona podczas piętnastej edycji Logistics Business Mixer, która odbyła się w dniu 24 maja 2012 r. w ramach XV Kongresu EASTLOG. Nagrodę przyznano na podstawie szeroko zakrojonego badania przeprowadzonego przez agencję STEN/MARK pośród najemców powierzchni przemysłowych klasy A na terenie Czech. Panattoni Europe jest zarządcą ponad 56 000 m² na terenie kompleksu Airport Logistic Park, sąsiadującego z praskim lotniskiem międzynarodowym. Panattoni odpowiada również za komercjalizację obiektu i od połowy 2010 roku podpisał umowy najmu na łączną powierzchnię ok. 25,000 m².

"Zdobycie Nagrody Najemców dla Najlepszego Parku Logistycznego Roku 2012 to dla nas wielki zaszczyt", mówi Pavel Sovička, dyrektor zarządzający Panattoni Europe na Czechy i Słowację. " To ogromne wyróżnienie dla czeskiego zespołu Panattoni, który został wybrany zarządcą aktywów i nieruchomości Airport Logistic Park zaledwie 2 lata temu. Informacja zwrotna od naszych najemców potwierdza znaczny wzrost jakości świadczonych przez nas usług oraz dowodzi, że mocno koncentrujemy się na efektywności naszych działań i satysfakcji klienta."

"Ten rok pokazał, że ulepszanie świadczonych usług jest kluczowe dla deweloperów realizujących na czeskim rynku strategie długoterminowe. Satysfakcja najemców osiągnęła najwyższy poziom w historii przyznawania nagrody, co potwierdza wagę tego rodzaju konkursu na naszym rynku. Cieszy nas, że zanotowano wzrost satysfakcji we wszystkich obszarach. C&W jest dumne z tego, że może być inicjatorem oraz profesjonalnym gwarantem jakości konkursu", powiedział Ferdinand Hlobil, szef zespołu przemysłowego na Europę Centralną w Cushman & Wakefield".

Airport Logistic Park jest położony na zachód od centrum Pragi i skomunikowany z autostradą D7, z węzłem niedaleko miejscowości Kněževes. Obwodnica Pragi zapewnia szybkie połączenie autostradą między terenami lotniska a trasami logistycznymi obsługującymi Czechy i Europę Środkową.

Kompleks obejmuje 3 obiekty magazynowe otoczone drogą wewnętrzną i główny budynek administracyjny. Każdy z budynków oferuje 18 000 m² powierzchni przemysłowej, która można podzielić ścianami przeciwpożarowymi na 4 osobne magazyny o powierzchni 4 500 m². Każdy dział magazynowy posiada dwa wbudowane piętrowe moduły administracyjne obejmujące przestrzeń biurową, toalety, szatnie z szafkami oraz urządzenia do ładowania baterii i usuwania odpadów. Centrum dystrybucyjne posiada rampy przeładunkowe z bramami i zapewnia wysoki standard dostępu światła dziennego i ogrzewania.

Ewelina Ciuchta

Udostępnij artykuł: