Akademia Banku BPS w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

Polecamy

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pod nazwą Akademia Banku BPS rozpoczyna cykl wykładów poświęconych bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. pod nazwą Akademia Banku BPS rozpoczyna cykl wykładów poświęconych bankowości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Spotkania ze studentami w formie wykładów otwartych organizowane są wspólnie z prof. dr hab. Sławomirem Juszczykiem, Kierownikiem Zakładu Bankowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Akademia Banku BPS ma na celu pokazanie bankowości w praktyce i zaproszenie studentów do udziału w programie praktyk w Banku BPS.

We wtorek 25 października 2016 r. o godz. 14.15 jako pierwszy odbędzie się wykład pt. "Bankowość elektroniczna i biometryczna - stan i perspektywy". Przedstawione zostaną: krótka historia, stan obecny, perspektywy rozwoju w zakresie funkcjonalności, bezpieczeństwo i integracja z e-administracją tych typów bankowości. Omawiane będą także opcje płatności mobilnych typu BLIK, HCE, Android Pay i Apple Pay. Na zakończenie wykładu przewidziana jest dyskusja poświęcona mediom społecznościowym. Czy profile na portalach typu Facebook, Twitter i Instagram to dla banku tylko kwestia wizerunkowa czy poważne narzędzie marketingowe i może sposób na realizowanie płatności.

  • Bankowość biometryczna - Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej Banku BPS
  • Bankowość internetowa i Social Media - Grzegorz Paciorkowski, Specjalista w Departamencie Bankowości Internetowej i Mobilnej Banku BPS
  • Bankowość mobilna i świat aplikacji mobilnych - Patryk Tofil-Kaszewiak, Specjalista w Departamencie Bankowości Internetowej i Mobilnej Banku BPS

Daria Pawęda - od 1999 roku zajmuje się obszarem bankowości elektronicznej. Doświadczenie zdobywała m.in. jako Dyrektor Zarządzający w islandzkim Kaupthing Banku, gdzie odpowiadała za projekt internetowego banku Kaupthing Edge. Obejmowała kierownicze stanowiska związane z bankowością elektroniczną m.in. w Raiffeisen Banku, Polbanku, Dominet Banku i Getin Banku. Obecnie pracuje na stanowisku Dyrektora Bankowości Internetowej i Mobilnej w Banku BPS, gdzie odpowiada za rozwój oraz utrzymanie bankowości elektronicznej. W swojej karierze zawodowej prowadziła duże projekty międzynarodowe z zakresu wdrożeń i rozwoju bankowości internetowej, mobilnej, internetowego oddziału banku (także z obsługą Call Center) oraz sieci samoobsługowych oddziałów Virtual Teller Machine wykorzystujących biometrie finger vein (w tym również biometryczny podpis elektroniczny BioPKI - pierwsze tego typu wdrożenie na świecie).

Grzegorz Paciorkowski - od 2015 roku zajmuje specjalistyczne stanowisko w Departamencie Bankowości Internetowej i Mobilnej Banku BPS. Odpowiada za projekty z zakresu bankowości elektronicznej oraz mediów społecznościowych, także w aspekcie wykorzystania ich w bankowości. W obszarze jego zainteresowań są również nowoczesne technologie biometryczne.

Patryk Tofil-Kaszewiak - zawodowo związany z Bankiem BPS od 2013 roku. W Departamencie Bankowości Internetowej i Mobilnej zajmuje się szeroko rozumianą bankowością elektroniczną oraz pełni funkcję Kierownika Produktu dla bankowości mobilnej. Prowadzi szkolenia wewnętrzne z zakresu bankowości internetowej i mobilnej.

Źródło: Bank BPS

Udostępnij artykuł: