Akademia Liderów Rynku Kapitałowego czeka na nowych uczestników

Edukacja

Rozpoczęła się rekrutacja do XV edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, programu Fundacji im. Lesława A. Pagi. Największym atutem tego programu z najdłuższą historią − są wiedza i doświadczenie, którymi dzielą się z uczestnikami najciekawsze osobowości polskiej gospodarki i liderzy biznesu.

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego
Źródło: Fundacja im. Lesława A. Pagi

Rozpoczęła się rekrutacja do XV edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, programu Fundacji im. Lesława A. Pagi. Największym atutem tego programu z najdłuższą historią − są wiedza i doświadczenie, którymi dzielą się z uczestnikami najciekawsze osobowości polskiej gospodarki i liderzy biznesu.

#MartaPłowiec: Oprócz wiedzy merytorycznej staramy się przekazać uczestnikom poczucie odpowiedzialności i zaangażowania w życie społeczne #AkademiaLiderówRynkuKapitałowego #thinkpaga

Partnerami Strategicznymi XV edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego są Bain & Company oraz Partner Strategiczny Bankowości − Santander Bank Polska.

14 lat szkoleń i warsztatów

Akademia to bezpłatny program szkoleniowo-rozwojowy dla studentów i absolwentów uczelni wyższych w Polsce i zagranicą, zainteresowanych rynkiem finansowym oraz ukierunkowanych na zajmowanie wysokich stanowisk w firmach branży.

Od 14 lat program odbywa się w formie dwutygodniowej szkoły letniej, organizowanej w lipcu, w podwarszawskim hotelu. Uczestnicy biorą udział w intensywnych szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli najlepszych firm na polskim rynku finansowym.

Spotkania leadership

Jednym z atutów, programu, które czynią go wyjątkowym są wieczorne spotkania typu leadership – nieoficjalne i półformalne rozmowy z najciekawszymi osobistościami polskiej gospodarki.

− Oprócz wiedzy merytorycznej staramy się przekazać uczestnikom poczucie odpowiedzialności i zaangażowania w życie społeczne, dlatego szukamy osób, które cenią wartość współpracy w zespole i rozumieją, że podstawą biznesu są dobre relacje oparte na zaufaniu i zaangażowanie − zaznacza Marta Płowiec, koordynatorka programu.

Udział w akademii to również szansa na co najmniej 2-miesięczne płatne staże w wybranych firmach partnerskich. Szkoła letnia odbędzie się w terminie 6 − 19.07.2020 r. A jej finał, połączony z Jubileuszem 15-lecia Akademii − 24.09.2020 roku.

Kogo szuka Akademia?

Program adresowany jest do studentów i absolwentów z całej Polski, którzy są u progu rozpoczęcia kariery zawodowej. Akademia szuka osób, które realizując swoje cele zawodowe, działają na rzecz dobra wspólnego, są odważne i otwarte na nowe ścieżki kariery, i które wzbogacą elitarną społeczność programu i wniosą do Akademii oraz Fundacji wartość dodaną.

Zgłoszenia poprzez formularz dostępny na stronie programu:

https://bit.ly/36MUszg.

Rekrutacja do programu składa się z dwuetapowego procesu. Pierwszy − wysyłanie zgłoszeń od 1 lutego do 5 kwietnia 2020 r. Spośród nadesłanych aplikacji wybierane są te najlepsze, a kandydaci biorą udział w rozmowach rekrutacyjnych z komisją − Alumnami oraz koordynatorką programu.

Ostatecznie do programu zostaje zakwalifikowanych 30 osób. Regulamin programu dostępny jest na stronie. Do programu dostaje się tylko 8% osób, które przesłały swoje aplikacje.

− ALRK to to miejsce, gdzie w luźnej atmosferze można porozmawiać z czołowymi przedstawicielami najlepszych instytucji finansowych w Polsce (notabene wielu z nich jest absolwentami programu). Jest to o tyle wartościowe dla młodej osoby, że taki ktoś mógłby być... szefem naszego szefa (lub jeszcze jeden szczebel wyżej).

Uczestnictwo w Akademii pomogło mi dostać się do Private Equity bez doświadczenia w bankowości inwestycyjnej, co nie zdarza się często. Jednak, gdybym miał wymienić najważniejszą rzecz, którą dał mi program, to będą to ludzie − szalenie wartościowe kontakty na lata – podkreśla Jakub Sroczyński, Junior Investment Analyst w TDJ, Alumn XIV edycji ALRK.

Na zgłoszenia Akademia Liderów Rynku Kapitałowego czeka do 5 kwietnia 2020 roku.

ALRK zaprasza również na profile programu na LinkedIn oraz Facebooku.

Portal aleBank.pl jest patronem medialnym Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.

Udostępnij artykuł: