Akcja edukacyjna Ergo Hestii

Finanse i gospodarka

Ergo Hestia rozpoczyna kampanię edukacyjną na rzecz rehabilitacji po wypadku. Podczas dyżurów telefonicznych w redakcji Gazety Wyborczej eksperci ubezpieczyciela będą odpowiadać na pytania o szkody osobowe. Intensywna akcja potrwa tydzień.

„Nasza akcja ma na celu przede wszystkim podniesienie poziomu świadomości, ile dla poszkodowanych w wypadkach znaczy szybko podjęta i kompleksowo zaplanowana rehabilitacja i dlaczego warto spróbować wrócić do życia sprzed wypadku” – informuje Maciej Kuźmicz, dyrektor Biura Komunikacji Ergo Hestii.

„Robimy wszystko, aby zminimalizować konsekwencje szkody. To korzystne dla poszkodowanych – bo wracają do zdrowia i stają się samodzielni, oraz ubezpieczyciela – bo osobom niezależnym prywatnie i zawodowo może wypłacać niższą rentę” – dodaje Barbara Stachowicz, która kieruje Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym Ergo Hestii. Przez ponad cztery lata funkcjonowania CPOP zaproponowało zindywidualizowane programy 222 poszkodowanym. Do tej pory do programów rehabilitacyjnych przystąpiło 132 osób, z czego 71 z sukcesem zakończyło długotrwały proces leczenia.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń

Udostępnij artykuł: