Akcja edukacyjna Uniqa

Finanse i gospodarka

Uniqa rozwija akcję edukacyjną "Bezpiecznie jak w domu", rozpoczętą we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej. W ramach akcji ubezpieczyciel umożliwia sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa w mieszkaniu za pomocą aplikacji online. Aby otrzymać diagnozę bezpieczeństwa mieszkania i jego słabych punktów oraz rady jak je wyeliminować, wystarczy wykonać składający się z 19 pytań test, którego rozwiązanie zajmuje kilka minut.

Wynik testu pokaże, w ilu procentach mieszkanie jest bezpieczne i które obszary wymagają poprawy. „Każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie własnym oraz bliskich. Świadomość możliwych zagrożeń oraz odpowiednie zabezpieczenie mienia pozwolą uchronić dorobek oraz nasze zdrowie i życie przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń” – mówi Rafał Kukier, dyrektor Departamentu Współpracy z Mieszkalnictwem Uniqa.

Adam Łoziak, wiceprezes Uniqa, zauważa, że ubezpieczenie nie pomoże uniknąć wypadków losowych, takich jak np. pożar, czy ustrzec przed włamaniem, jednak mimo to zdecydowanie złagodzi konsekwencje finansowe nieprzyjemnych zdarzeń.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: