Akcja Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych: wybierz szpital i wpłać BLIKIEM

Bezgotówkowo / Z rynku

BLIK akcja „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych
Źródło: PSP

Polski Standard Płatności, operator BLIKA, uruchomił specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której każdy może wesprzeć finansowo wybrany przez siebie szpital zakaźny.

#DariuszMazurkiewicz: Mamy nadzieję, że dzięki akcji „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” ułatwimy Polakom udzielanie tej pomocy #Koronawirus #SłużbaZdrowia #PomocSzpitalom @BLIKmobile

Wystarczy wybrać szpital i szybko przekazać pieniądze BLIKIEM. Cała kwota trafi od razu na konto jednostki służby zdrowia.

Partnerem akcji „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” jest operator płatności Tpay.

Służba zdrowia potrzebuje pomocy

Każdy zmaga się dziś z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. To sytuacja nadzwyczajna, która wymaga nadzwyczajnego wysiłku. Na pierwszej linii walki z epidemią znajdują się szpitale zakaźne. Ich pracownicy codziennie podejmują nadludzki wysiłek, aby ratować życie osób zarażonych groźnym wirusem.

W tej bezprecedensowej sytuacji wszyscy mogą wesprzeć finansowo jednostki służby zdrowia.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

Operator BLIKA uruchomił stronę internetową https://www.blikmobile.pl/pomoc/zastrzykwsparcia/  dzięki której można przekazać dowolną kwotę na konto wybranego przez siebie szpitala.

Docelowo na liście znajdą się wszystkie szpitale zakaźne. Dzięki współpracy z firmą Tpay 100 proc. wpłaconych w ten sposób środków trafi do placówek medycznych – nie ma żadnych opłat transakcyjnych.

– Znaleźliśmy się w sytuacji, która od wszystkich wymaga niezwykłej odpowiedzialności i zaangażowania. Potrzebne jest współdziałanie, wzajemna pomoc i solidarność.

Szczególnego wsparcia potrzebują dziś jednostki służby zdrowia, najbardziej obciążone walką z epidemią.

Mamy nadzieję, że dzięki akcji „Zastrzyk wsparcia dla szpitali zakaźnych” ułatwimy Polakom udzielanie tej pomocy – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIK.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >> (otwiera się na nowej zakładce)”>>>>

– O tym, że Polacy chcą pomagać przekonaliśmy się niedawno podczas inicjatywy „Koncert dla bohaterów” zorganizowanej przez Fundację TVN. Udało się wówczas zebrać łącznie ponad 4 miliony złotych, z czego milion złotych za pośrednictwem przelewów na numer telefonu BLIK.

Za to wszystkim naszym użytkownikom bardzo dziękujemy. To naprawdę niesamowite – dodaje prezes PSP.   

Bardzo prosta procedura

Jak wpłacić pieniądze na rzecz szpitali zakaźnych? Wystarczy wejść na stronę https://www.blikmobile.pl/pomoc/zastrzykwsparcia/, znaleźć na mapie szpital, któremu chcemy przekazać pieniądze, wpisać kwotę i zapłacić BLIKIEM.

Cała suma trafi na konto wybranej jednostki służby zdrowia.

BLIK to ogólnokrajowy, powszechny standard płatności. Możliwość skorzystania z BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych.

Udostępnij artykuł: