Akcje azjatyckie blisko największego rajdu

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło do trzytygodniowego minimum na poziomie 1.37277 i straciło ponad 100 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) spadło do trzytygodniowego minimum na poziomie 1.37277 i straciło ponad 100 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Wspólna waluta straciła na wartości przez spekulacje, że EBC może poluzować politykę monetarną na swoim przyszłym spotkaniu.

Dolar amerykański (USD) odbił się z poziomu 101.71 do poziomu 102.42 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił na wartości, ponieważ Bank Japonii ogłosił łagodzenie polityki monetarnej w najbliższym czasie.

Akcje

Akcje azjatyckie osiągnęły rekordowe wartości dzięki spekulacjom, że Chiny muszą zrobić wszytko co będzie konieczne, żeby wspomóc swój wzrost gospodarczy. Japan 225 (NKI) osiągnął poziom 14765, a Hong Kong 40 (HSX) osiągnął poziom 22134.

Towary

Ropa naftowa (WTI) przesunęła się powyżej poziomu 100, osiągając w ten sposób dwutygodniowe maksimum na poziomie 101.65 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa zyskała na wartości, ponieważ zapasy ropy w USA kurczą się i istnieją obawy, że napięcie na Ukrainie doprowadzi do wstrzymania rosyjskich dostaw.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje swój spadek kolejny dzień z rzędu, osiągając sześciotygodniowe minimum na poziomie 1288 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal stracił ponad 55 dolarów amerykańskich w ciągu tygodnia i obecnie notowany jest poniżej psychologicznego poziomu 1300.

Inwestorzy powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Put Spread) na złocie. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: