Akcje odbiły się, ponieważ złoto przesuwa się poniżej poziomu 1296

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) utrzymuje poziom na początku tego tygodnia, kiedy wspólna waluta unosi się około poziomu 1.3701 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) utrzymuje poziom na początku tego tygodnia, kiedy wspólna waluta unosi się około poziomu 1.3701 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Dolar amerykański (USD) powrócił do swojej wcześniejszej wartości w stosunku do jena japońskiego (JPY), kiedy para spadła z poziomu 102.34 do poziomu 101.39 tracąc w ten sposób 100 pipsów w ciągu tygodnia. Rynki czekają na posiedzenie FOMC, które będzie miało miejsce w środę i będzie mogło znacząco wpłynąć na umocnienie dolara amerykańskiego.

Akcje

Akcje amerykańskie zyskały na wartości, kiedy wzrasta zainteresowanie M&A na Wall Street. US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1872, US 20 (DOW) do poziomu 16441, a indeks US Tech (NDQ) wzrósł do poziomu 3579.

Towary

Kawa (CFE) znajduje się pod presją i może w przyszłości testować wsparcie na poziomie 1.83 dolarów amerykańskich. Kawa już na początku tego miesiąca była zagrożona przez grzyby z upraw Ameryki Łacińskiej

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) znajduje się pod presją w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i osiągnął poziom 0.9348 podczas porannego tradingu. Aussie może być testowany w ciągu dzisiejszej nocy przez "minuty" Banku Rezerwy Australii, które będą miały miejsce o godz. 03:30.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread niedźwiedzia (Bear Call Spread) na parze AUDUSD i korzystać w ten sposób, jeśli para będzie kontynuowała swój spadek, ograniczając jednocześnie ryzyko do wpłaconej premii. Bear Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-of-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: