#AktywnaMajówkaWIB rusza 30 kwietnia!

Edukacja / Polecamy / Wydarzenia

Warszawski Instytut Bankowości proponuje akcję w związku z odwołanymi już zapewne naszymi planami na weekend majowy. Czas spędzony w domach nie musi być czasem straconym, dlatego w dniach 30 kwietnia - 3 maja 2020 r. WIB zaplanował akcję informacyjno-edukacyjną związaną z edukacją finansową i cyberbezpieczeństwem.

#AktywnaMajówkaWIB
#AktywnaMajówkaWIB (źródło: Warszawski Instytut Bankowości)

Warszawski Instytut Bankowości proponuje akcję w związku z odwołanymi już zapewne naszymi planami na weekend majowy. Czas spędzony w domach nie musi być czasem straconym, dlatego w dniach 30 kwietnia - 3 maja 2020 r. WIB zaplanował akcję informacyjno-edukacyjną związaną z edukacją finansową i cyberbezpieczeństwem.

Z badań „Poziom wiedzy finansowej Polaków 2020”, zaprezentowanych podczas ostatniego Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości, wynika, iż co drugi Polak słabo ocenia swoją wiedzę finansową. Jednocześnie największe niedobry wiedzy finansowej, co wskazuje aż 54% badanych, dotyczą zakresu cyberbezpieczeństwa. Dane te jednoznacznie wskazują, że należy cały czas wspierać podnoszenie poziomu wiedzy na powyższe tematy.

Dlatego też, Warszawski Instytut Bankowości, w ten specjalny – szczególnie w tym roku – majowy weekend zachęca do efektywnego wykorzystania spędzonego czasu w domu. Będzie to możliwe dzięki m.in. spotkaniom online, grze i e-learningowych mini-kursach edukacyjnych oraz garści porad i informacji w mediach społecznościowych Fundacji.

Dla kogo #AktywnaMajówkaWIB?

To inicjatywa skierowana do dzieci i młodzieży, studentów oraz seniorów, w ramach której przygotowano kilka aktywności popularyzujących wiedzę z zakresu edukacji finansowej i cyberbezpieczeństwa. Wszystkie informacje na ten temat będą dostępne w mediach społecznościowych WIB oraz organizacji partnerskich.

Dzieci i młodzież będą mieli okazję skorzystać m.in. z internetowej gry planszowej nt. bezpiecznych zachowań w Internecie oraz mini kursów e-learningowych dotyczących cyberbezpieczeństwa i płatności bezgotówkowych.

Studenci, w ramach wydarzenia Parlamentu Studentów RP „Student sam w domu”, wezmą udział w kolejnej edycji konkursu „3 grosze o ekonomii” – tym razem dla słuchaczy audycji dotyczącej bezpieczeństwa finansowego młodych z udziałem eksperta Biura Informacji Gospodarczej. Jednocześnie w ramach działań OFMA dla dziennikarzy studenckich odbędzie się wideoczat z wybranym dziennikarzem medium ogólnopolskiego.

Seniorzy w ramach projektu #AktywnaMajówkaWIB również znajdą coś dla siebie. Dla nich zaplanowany został wideoczat z ekspertem z obszaru cyberbezpieczeństwa we współpracy z organizacjami senioralnymi.

W mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej WIB pojawią się również infografiki skierowane do wszystkich, z podstawowymi informacjami na temat finansów oraz cyberbezpieczeństwa. Cykl infografik „Czy wiesz, że…” to szansa na poznanie kilku ważnych faktów i porad, niezbędnych do bezpieczniejszego funkcjonowania w dzisiejszym świecie.

Weź udział w projekcie #AktywnaMajówkaWIB

FACEBOOK - https://www.facebook.com/WarszawskiInstytutBankowosci/

TWITTER - https://twitter.com/WIBinstytut

LINKEDIN - https://www.linkedin.com/company/warszawski-instytut-bankowosci/

STRONA INTERNETOWA - http://bde.wib.org.pl/

Udostępnij artykuł: