Ales Bartunek nowym Dyrektorem Generalnym IBM Polska i Kraje Bałtyckie

Kadry

Firma IBM poinformowała o wyborze Alesa Bartunka na nowego Dyrektora Generalnego IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Ales Bartunek przejmuje kierownictwo firmą po Annie Sieńko, która będzie kontynuować swoją karierę na wysokim stanowisku menedżerskim w strukturach regionalnych IBM Europa Środkowo-Wschodnia.

Firma IBM poinformowała o wyborze Alesa Bartunka na nowego Dyrektora Generalnego IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Ales Bartunek przejmuje kierownictwo firmą po Annie Sieńko, która będzie kontynuować swoją karierę na wysokim stanowisku menedżerskim w strukturach regionalnych IBM Europa Środkowo-Wschodnia.

Ales Bartunek posiada bogate doświadczenie w pracy dla klientów z sektora finansowego oraz administracji publicznej, ponad siedmiu lat na stanowisku Dyrektora Generalnego IBM Czechy oraz bogate doświadczenie w pracy na wysokich stanowiskach kierowniczych w działach IBM Systems and Technology Group, jak też Sales and Delivery w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ostatnio pełniąc również obowiązki Dyrektora Generalnego IBM Turcja.

"Jestem zaszczycony nominacją na to stanowisko w tak ważnym momencie rozwoju IBM w Polsce i Krajach Bałtyckich" - powiedział Ales Bartunek, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie. - "Dołączam do bardzo zaangażowanego i utalentowanego zespołu i cieszę się, że będę z nim pracować, aby wspólnie zapewnić wsparcie dla sukcesów naszych Klientów i Partnerów w Polsce i Krajach Bałtyckich."

"Polska była zawsze strategicznym rynkiem dla IBM. Miałam zaszczyt pracować z bardzo kompetentnym i doświadczonym zespołem, który zawsze wychodził naprzeciw największym wyzwaniom, przed jakimi stoją nasi Klienci, bardzo często wspierając ich w strategicznych transformacjach biznesowych, aby w pełni wykorzystać potencjał zaawansowanych rozwiązań IT" - powiedziała Anna Sieńko, która była Dyrektorem Generalnym IBM Polska i Kraje Bałtyckie od 2009 roku.

bartunek.ales.150x159

Ales Bartunek został Dyrektorem Generalnym IBM Polska i Kraje Bałtyckie w styczniu 2013 r. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku IT, połączone z sukcesami sprzedażowymi na wielu rynkach w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Ales Bartunek rozpoczął karierę w IBM w 1998 roku, jako Dyrektor Sprzedaży dla Sektora Publicznego w Republice Czeskiej. Dodatkowo od 2000 roku był odpowiedzialny za rozwój kontaktów biznesowych w sektorze finansowym, telekomunikacyjnym i przemysłowym. W styczniu 2003 zastał wybrany na stanowisko Dyrektora Generalnego IBM Czechy zarządzającego wszystkimi działaniami IBM w tym kraju.   

Po siedmiu latach pracy na stanowisku Dyrektora Generalnego w Czechach, Ales Bartunek, w styczniu 2010 r. awansował na stanowisko Wiceprezesa Systems & Technology Group na obszar Europy Środkowo-Wschodniej, wliczając w to Turcję oraz Rosję i Wspólnotę Niepodległych Państw.

Od dwóch lat jest Wiceprezesem Działu Sales and Delivery, odpowiadając za sprzedaż wszystkich produktów i usług IBM na terenie krajów z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, jednocześnie pełniąc obowiązki Dyrektora Generalnego IBM Turcja.

Ales Bartunek jest absolwentem Czeskiej Politechniki w Pradze, specjalizacja technologia lotnicza. Przed rozpoczęciem kariery w IBM pełnił szereg funkcji technicznych, sprzedażowych i kierowniczych w wiodących czeskich firmach z rynku IT oraz w instytucjach finansowych.

Udostępnij artykuł: