Alior Bank: aplikacja już dostępna w Huawei AppGallery

Z rynku

Alior Mobile, aplikacja Alior Banku, dołączyła do AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei. Aplikacja banku w pierwszej kolejności będzie dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services, a docelowo zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Service.

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

Alior Mobile, aplikacja Alior Banku, dołączyła do AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei. Aplikacja banku w pierwszej kolejności będzie dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services, a docelowo zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Service.

Po integracji z HMS aplikacja będzie dostępna dla użytkowników najnowszych urządzeń w portfolio marki, takich jak najnowszy smartfon Huawei Mate 40 Pro, telefony z serii P40 oraz Y – Y6p i Y5p, smartfony z serii Mate 30, a także innowacyjny, składany smartfon Mate Xs. O HMS oparte są także najnowsze tablety Huawei – MatePad, MatePad Pro, MatePad T10, MatePad T10s i MatePad T8.

Czytaj także: Aplikacja Banku Millennium już dostępna w Huawei AppGallery >>>

Celem Alior Banku jest stały rozwój aplikacji

Celem Alior Banku jest stały rozwój aplikacji, wyjście poza ramy bankowości i stworzenie w niej ekosystemu usług pozabankowych, z których klient będzie mógł wygodnie korzystać o każdej porze, bez względu na to, gdzie się znajduje. Dlatego w Alior Mobile sukcesywnie dodawane są kolejne rozwiązania własne oraz partnerów zewnętrznych, dzięki którym aplikacja zyskuje nowych użytkowników. W trzecim kwartale 2020 roku ich liczba wyniosła 585 tys., co oznacza 47 proc. wzrost w ciągu roku. Dążąc do zwiększenia popularności aplikacji Alior Bank zdecydował o zawiązaniu współpracy z firmą Huawei. Od teraz klienci banku znajdą jego aplikację mobilną w AppGallery, autorskim sklepie z aplikacjami Huawei.

– Koniec tego roku jest dla nas niezwykle intensywny, praktycznie każdego dnia do AppGallery dołączają ważne aplikacje, w tym aplikacje z sektora bankowego, które są dla nas szczególnie istotne. Bardzo się cieszymy, że Alior Mobile jest wśród nich – mówi Witold Walczak, Dyrektor Rozwoju Ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Zależy nam na popularyzacji cyfrowych kanałów bankowości.

- Dlatego cieszy nas możliwość dotarcia do kolejnej grupy klientów, która może przekonać się, że Alior Mobile to nie tylko aplikacja bankowa, ale również bezpieczne narzędzie do zarządzania wieloma osobistymi sprawami z dowolnego miejsca i o dowolnej porze – mówi Michał Targoński, Dyrektor Działu Systemów Digital w Alior Banku.

Czytaj także: Getin Noble Bank: aplikacje mobilne już dostępne w Huawei AppGallery >>>

Alior Bank to bank uniwersalny, obsługujący wszystkie segmenty rynku. W swojej działalności łączy zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami, dzięki którym systematycznie wzmacnia pozycję rynkową i wyznacza nowe kierunki rozwoju polskiej bankowości.

Oprócz aplikacji Alior Mobile, w AppGallery znajduje się jeszcze dziewięć aplikacji bankowych. Ogólnie w sklepie jest już ponad 1000 polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tysięcy. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 490 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

Z myślą o użytkownikach sklepu z aplikacjami AppGallery, powstała dedykowana strona na Facebooku, na której można znaleźć nie tylko najświeższe oferty i informacje o najnowszych aplikacjach, ale również wymieniać się doświadczeniami i opiniami.

Udostępnij artykuł: