Alior Bank chce przejąć SKOK Jaworzno. Jest wniosek do UOKiK

Z rynku

Alior Bank złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową Jaworzno.

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

Alior Bank złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową Jaworzno.

.@AliorBankSA złożył do @UOKiKgovPL wniosek ws. przejęcia kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową Jaworzno #AliorBank #UOKiK #SKOKJaworzno

Wniosek wpłynął 28 stycznia, sprawa jest w toku."Zamierzona koncentracja polega na przejęciu przez Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie kontroli nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową "Jaworzno" z siedzibą w Jaworznie, tj. zgodnie z art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów oraz na podstawie art. 74c ust. 4 i następne ustawy z dnia 5 listopada 2009 roku o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych" - czytamy w komunikacie.Czytaj także: Alior Bank przejmuje Ruch. Jest zgoda UOKiK na koncentrację >>>

Przejęcie SKOK "Jaworzno" zwiększy bazę klientów o ok. 100 tys.

W wyniku przejęcia SKOK "Jaworzno" Alior Bank powiększy swoją bazę o ponad 100 tys. nowych klientów. Dotychczasowe doświadczenia z restrukturyzacjami SKOK-ów dowodzą, że bank potrafi nawiązywać długofalowe relacje z członkami kas, poinformował wiceprezes kierujący pracami zarządu Alior Banku Krzysztof Bachta.Alior Bank ma doświadczenie w restrukturyzacji sektora SKOK. W latach 2014-2016 przejął i przekształcił trzy kasy, podkreślono."Dla przykładu, ponad 70% członków Powszechnej SKOK w Knurowie zaufało naszym produktom oraz usługom i do dziś są naszymi klientami. W tym konkretnym przypadku pozostało z nami 95% właścicieli depozytów, zaś saldo przejętych kredytów wzrosło o blisko 60%" - powiedział Bachta, cytowany w komunikacie."Przejęcie SKOK  "Jaworzno" przez Alior Bank wesprze ochronę stabilności rynku finansowego i zapewni pełne bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach członków Kasy. Dzięki transakcji członkowie SKOK-u "Jaworzno" zyskają także dostęp do szerokiej oferty produktowej Alior Banku" - podkreślono w materiale.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Bank prowadzą działalność między innymi w zakresie usług leasingowych, usług informatycznych, factoringu i asset management.SKOK Jaworzno jest spółdzielczą kasą oszczędnościowo-kredytową świadczącą usługi finansowe w Polsce, wyłącznie na rzecz swoich członków (klientów). Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o SKOK, celem kasy jest gromadzenie środków pieniężnych wyłącznie swoich członków, udzielanie im pożyczek i kredytów, przeprowadzanie na ich zlecenie rozliczeń finansowych oraz pośredniczenie przy zawieraniu umów ubezpieczenia.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: