Alior Bank i PZU uruchomiły pożyczkową platformę internetową Cash

Z rynku

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

PZU i Alior Bank uruchomiły platformę internetową Cash, za pośrednictwem której pracownicy będą mieli szybki dostęp do pożyczek.

.@GrupaPZU i @AliorBankSA uruchomiły platformę internetową #Cash, za pośrednictwem której pracownicy będą mieli szybki dostęp do pożyczek #pożyczki #PZU #AliorBank

„Platforma Cash ma szansę stać się unikalnym i korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pracodawców” – powiedział prezes PZU Życie Roman Pałac, cytowany w komunikacie prasowym.

Za pośrednictwem platformy Cash pracownicy, zatrudnieni na umowę o pracę, będą mogli w łatwy i szybki sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki i wykorzystać je na dowolny cel, podano także.

Ograniczenie formalności

„Zaletą platformy jest ograniczenie formalności. Wnioski o pożyczkę są składane internetowo, a raty automatycznie potrącane z wynagrodzenia. Nie potrzeba zaświadczeń o zarobkach, ponieważ wnioski są przekazywane za pośrednictwem pracodawcy. Podpisanie umowy pożyczkowej następuje poprzez wpisanie w Internecie kodu otrzymanego SMS-em. Proces udzielania i spłaty pożyczek jest więc maksymalnie uproszczony. Pożyczki wyróżnia niski koszt – mniej niż 5 zł za każdy pożyczony 1 000 zł, jeśli spłacamy ją w 18 lub więcej ratach” – powiedział prezes Alior Banku Krzysztof Bachta, cytowany w komunikacie.

Platforma Cash jest oparta na technologii wykorzystywanej przez należące do Alior Banku Bancovo.

Czytaj także: Alior Bank pomniejszył zysk netto o 83 mln zł w III kw. 2019 r. Efekt wyroku TSUE >>>

W ramach pilotażu z pożyczek udzielanych za pośrednictwem platformy Cash może już korzystać ponad 10 tysięcy pracowników Grupy PZU, a najbliższych tygodniach platforma będzie udostępniana innym pracodawcom.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

Czytaj także: PZU jeszcze w tym roku zaprezentuje założenia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy >>>

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: