Alior Bank: organizacje związkowe chcą podwyżek wynagrodzeń

Z rynku

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

Zarząd Alior Banku otrzymał zgłoszenie od 4 organizacji pracowniczych dotyczące rozpoczęcie sporu zbiorowego w zakresie podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, podał bank.

Zarząd @AliorBankSA otrzymał zgłoszenie od 4 organizacji pracowniczych dotyczące rozpoczęcie sporu zbiorowego w zakresie podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę #AliorBank

„Zarząd Alior Bank informuje, o zgłoszeniu przez:
1. NSZZ „Bankowiec” Pracowników Bankowości Organizacja Międzyzakładowa,
2. NZZPBiU „Dialog 2005”, Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Banków nr 001,
3. NSZZ „Solidarność” Organizacja Międzyzakładowa w Alior Bank S.A.,
4. Związek Zawodowy Pracowników Alior Banku,
sporu zbiorowego w zakresie podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Alior Bank: nowa odsłona kantoru. Płatność nową kartą w blisko 160 walutach >>>

Rozmowy ws. postulatów związkowych

Pozostałe postulaty, które przekazane zostały przez organizacje związkowe stanowią przedmiot zakładowego układu zbiorowego pracy („ZUZP”), którego rokowania nie zostały ostatecznie sfinalizowane, a zatem – według aktualnej oceny spółki – rozmowy powinny toczyć się w ramach rokowań układowych, a nie w ramach procedury sporu zbiorowego, podano dalej.

Czytaj także: Zwrócić banki obywatelom, czyli związkowcom

„Zarząd banku jednocześnie informuje, że bank jest otwarty i gotowy do rozmów z organizacjami związkowymi na temat zgłoszonych postulatów” – czytamy dalej.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Czytaj także: Ile zarabia się w bankach? Aktualne stawki wynagrodzeń w bankowości

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: