Alior Bank udostępnia klientom usługę zintegrowanej wymiany walutowej poprzez platformę BankConnect

Z rynku

Alior Bank nie zwalnia tempa. Zaledwie tydzień temu bank informował o udostępnieniu nowego narzędzia wymiany walutowej API Premium w środowisku testowym, a od poniedziałku funkcjonalność wymiany walutowej dostępna jest w usłudze BankConnect.

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

Alior Bank nie zwalnia tempa. Zaledwie tydzień temu bank informował o udostępnieniu nowego narzędzia wymiany walutowej API Premium w środowisku testowym, a od poniedziałku funkcjonalność wymiany walutowej dostępna jest w usłudze BankConnect.

Zautomatyzowana wymiana walut dostępna za pośrednictwem usługi BankConect pozwala na integracje systemów zewnętrznych klienta z Autodealing - systemem wymiany walut Alior Banku. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy platformy otrzymują natychmiastowy dostęp do szerokiego wachlarza walut i atrakcyjnych warunków ich wymiany z poziomu własnych systemów, bez konieczności logowania się do bankowości elektronicznej BusinessPro. Dodatkowo rozwiązanie uwzględnia dostęp do statusów i historii poszczególnych transakcji, co znacząco ułatwia zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

Czytaj także: Alior Bank udostępnia API Premium do wymiany walut >>>

Alior Bank od lat wyznacza trendy rynkowe, stosując innowacyjne, niespotykane dotąd na polskim rynku rozwiązania.

– Po raz kolejny sięgamy po funkcjonalność z zakresu otwartej bankowości i liczymy na pozytywny odbiór ze strony naszych klientów – mówi Rafał Zając, Dyrektor Działu Bankowości Cyfrowej KB w Alior Banku.

Rozszerzenie oferty walutowej banku

Zautomatyzowana wymiana walut w ramach usługi BankConnectto kolejne rozszerzenie bogatej oferty walutowej banku.

– Byliśmy pierwszym bankiem w Polsce, który uruchomił w pełni wirtualny Kantor Walutowy, a dziś nasz Kantor ma  ponad 400 tysięcy klientów, indywidualnych jak i biznesowych. Stale poszerzamy naszą ofertę w zakresie transakcji walutowych, które proponujemy w wielu kanałach tj. poprzez bezpośredni kontakt z dedykowanym dealerem, jedną z trzech internetowych platform FX czy aplikację mobilną. Jesteśmy też obecni na platformach agregujących płynność dostępnych dla największych korporacji. Zautomatyzowana wymiana walut w ramach usługi BankConnect jest kolejnym kanałem, tym razem dla klientów biznesowych, którzy poza niezawodnością i atrakcyjnymi warunkami stawiają na automatyzację procesu zawierania transakcji walutowych - podkreśla Tomasz Dośpiał, Dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

Źródło: Alior Bank
Udostępnij artykuł: