Alior Bank udostępnia pożyczkę na selfie, bez wychodzenia z domu

Z rynku

Alior Bank wprowadził do oferty całkowicie zdalny i zautomatyzowany proces wnioskowania o pożyczkę z wykorzystaniem Foto ID. Weryfikacja klienta będzie odbywała się za pomocą selfie, podał bank.

Pożyczka w Alior Banku
Fot. Alior Bank

Alior Bank wprowadził do oferty całkowicie zdalny i zautomatyzowany proces wnioskowania o pożyczkę z wykorzystaniem Foto ID. Weryfikacja klienta będzie odbywała się za pomocą selfie, podał bank.

.@AliorBankSA wprowadził do oferty zdalny i zautomatyzowany proces wnioskowania o pożyczkę z wykorzystaniem #FotoID, weryfikacja klienta będzie odbywała się za pomocą selfie #AliorBank #pożyczki

"Czas pandemii spowodował zmianę oczekiwań klientów. Coraz więcej usług i produktów dopasowywanych jest do zdalnego trybu. Dlatego też przyspieszyliśmy wiele prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Chcemy wdrażać narzędzia, które ułatwiają klientom funkcjonowanie w czasie izolacji oraz umożliwią szybki dostęp do produktów bankowych. Pożyczka na selfie to kolejna propozycja w naszej ofercie spełniająca te kryteria" - powiedział dyrektor działu kredytów niezabezpieczonych Alior Banku Paweł Kapias, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Alior Bank nie zmienia strategii na lata 2020-2022, rozwija kanały zdalne >>>

Foto ID

Pożyczka na selfie to produkt wprowadzony w ramach niedawno udostępnionego rozwiązania Foto ID. Dzięki jego wykorzystaniu możliwa jest szybka i sprawna weryfikacja klienta za pomocą telefonu komórkowego. Do zawarcia umowy o udzielenie pożyczki nie potrzebna jest wizyta w placówce banku ani przekazywanie dokumentów przez kuriera, podano także.

Szybki i prosty proces weryfikacji tożsamości

"Proces weryfikacji tożsamości jest szybki i prosty. Osoba, która wyrazi zgodę na taki rodzaj weryfikacji w procesie kredytowym otrzyma na swój telefon SMS z linkiem do procesu autoryzacji, a w rozmowie z pracownikiem banku kod weryfikacyjny. Następnie fotografuje ona swój dowód osobisty oraz wykonuje kilka poleceń nagrywając je aparatem w swoim telefonie. Dzięki temu bank może sprawdzić dokument tożsamości i potwierdzić, że klient wykonuje identyfikację samodzielnie i świadomie" - czytamy dalej.

Finansowanie w wysokości nawet 150 000 zł na 10 lat

Klient będzie mógł otrzymać finansowanie w wysokości nawet 150 000 zł na 10 lat (RRSO 17,81%), podkreślił bank.

"Foto ID to autorska metoda identyfikacji klienta zaprojektowana i wdrożona przez pracowników Alior Banku. Znacząco przyspieszyła ona weryfikację tożsamości - cały proces zajmuje nie więcej niż 5 minut. Jednocześnie, rozwiązanie jest intuicyjne i nie wymaga wysokich kompetencji cyfrowych" - podsumowano.

Czytaj także: Alior Bank: ze względu na koronawirusa oddziały do dyspozycji seniorów w godzinach od 11 do 12 >>>

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 76,73 mld zł na koniec 2019 r.

Źródło: Alior Bank, ISBnews
Udostępnij artykuł: