Alior Bank udostępnia przedsiębiorcom faktoring niepełny z automatyczną decyzją o przyznaniu finansowania

Z rynku

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

Alior Bank udostępnia przedsiębiorcom faktoring niepełny z automatyczną decyzją o przyznaniu finansowania nawet w 30 minut.

.@AliorBankSA udostępnia przedsiębiorcom faktoring niepełny z automatyczną decyzją o przyznaniu finansowania nawet w 30 minut #AliorBank #faktoring

Proponowany przez Alior Bank faktoring niepełny w procesie automatycznym to szybki sposób na poprawę płynności finansowej firmy. Oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę na terenie Polski i rozliczają się w złotówkach oraz zakończyli przynajmniej jeden rok obrachunkowy obejmujący minimum 10 miesięcy działalności. Ta forma finansowania jest szczególnie polecana przedsiębiorcom, którzy współpracują z gronem stałych i sprawdzonych partnerów.

Czym jest faktoring niepełny?

Faktoring niepełny pozwala na finansowanie krótkoterminowych należności przed upływem daty ich wymagalności. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania przedsiębiorca dysponuje środkami pieniężnymi zaraz po dokonaniu sprzedaży, a bank poprzez monitorowanie spłat dba o to, by kontrahenci pamiętali o terminowym regulowaniu swoich zobowiązań. Bank podejmuje decyzję o finansowaniu nawet w 30 minut od złożenia wniosku. Należności mogą zostać zamienione na gotówkę już w dniu przekazania faktury do Alior Banku.

Więcej najnowszych wiadomości o Alior Banku >>>

Decyzję o przyznaniu faktoringu niepełnego podejmujemy w czasie, który porównywalny jest do decyzji w procesach realizowanych przez spółki FinTechowe, w pełni automatycznie – na podstawie oświadczeń klienta. Naszą ofertę, oprócz uproszczonych formalności, wyróżnia konkurencyjna marża w porównaniu z cenami oferowanymi przez inne instytucje finansowe udzielające finansowania w podobnym procesie oraz szeroki zakres udzielanego finansowania o charakterze obrotowym: od 50 tys. zł do 500 tys. zł – mówi Anna Zając, Dyrektor Działu Finansowania Handlu w Alior Banku.

Umowa podpisywana jest na 18 miesięcy z opcją wznowienia

Umowa faktoringu niepełnego w Alior Banku podpisywana jest na 18 miesięcy z opcją wznowienia. Termin płatności faktur nie może przekraczać 90 dni. Przedsiębiorca po złożeniu w Alior Banku faktur wystawionych na swoich kontrahentów, otrzymuje środki w formie zaliczki w wysokości 90% wartości faktur brutto. Kolejne 10% bank przekazuje przedsiębiorcy po terminowym uregulowaniu płatności przez kontrahenta. Co ważne, Alior Bank akceptuje do 30 dni opóźnienia w zapłacie faktury przez kontrahenta. W tym czasie Alior Bank kontaktuje się z kontrahentem w celu uzyskania płatności, po tym terminie bank ma jednak prawo ubiegać się o zwrot wypłaconej zaliczki.

Zabezpieczenia faktoringu niepełnego

Zabezpieczeniem faktoringu niepełnego są: pełnomocnictwo do rachunków prowadzonych w Alior Banku oraz skuteczne potwierdzenie cesji przez kontrahentów zgłoszonych do struktury faktoringowej.

Bank uzależnia decyzje o przyznaniu finansowania od zdolności kredytowej firmy.

Usługa dostępna jest w placówkach Alior Banku obsługujących klientów biznesowych.

Źródło: Alior Bank
Udostępnij artykuł: